Два місяці це вже час, коли можна починати “збирати каміння”, а саме стільки триває протистояння народу з владою. За цей час, майдан з посередника між народом та владою перетворився на осередок споживання. Попри все, він споживає не тільки матеріальні ресурси, як от гроші, харчі, дрова і все що потрібно для життєдіяльності такої кількості людей. Але й наші емоції, надії, сподівання, розчарування, ненависть, ідеї, нерозуміння, шок і т.д. Це все майдан справно пережовував і пропускав через себе. Логічне питання – що він зможе, чи вже зміг породити в результаті своєї життєдіяльності? Кажуть, що це все на далеку перспективу, народ став іншим, встав з колін, тепер народ будуть боятись і т.д...

   Проте, події в Харкові під час проведення євромайданівського форуму, яскраво продемонстрували, що Майдан у Києві, це ще не вся Україна. Звичайно, вражає цинічність влади і правоохоронних органів Харкова, але вони просто показали “хто в домі хазяїн”. Правда методи демонстрації сили, як для культурної столиці України дещо примітивні, але на більше схоже фантазії бракує. Могли ж просто проігнорувати цей захід, дивлячись на інфантильність харків’ян, цей форум просто ніхто б не помітив в кілька- мільйонному місті. Проте, влада демонстративно і неприховано надавала інформаційний привід своїми агресивними діями, провокуючи і перешкоджаючи, не гребуючи при цьому ніяким методами. Кажуть, що ними керує страх, що майдан пошириться на схід? Коли б боялись народу, ніхто б так нахабно себе не поводив, думаю що інстинкт самозбереження працює у всіх. Також малоймовірно, що жителі сходу перебувають в інформаційній блокаді, не розуміючи, чи не знаючи, що відбувається в країні. Там переважає все таки міське населення, яке має доступ до інтернету та кабельного телебачення, тому при бажанні, об’єктивну інформацію можна знайти. Питання в тому, чи вона їм потрібна, але це вже зовсім інша тема.
   Аналізуючи резолюцію форуму, згадалась одна цитата, дуже давня, але схоже знову актуальна, можливо навіть більше ніж тоді.
“ Освта не лише уможливлює демократію, вона робить її життєво необхідною. Освіта не лише формує населення, яке розуміє суспільні завдання, вона водночас утверджує його вимогу бути почутим“. В.Липинський(1882-1931).

P.S. Приємно, що на цьому форумі працювала дійсно громадська делегація з Бережан. Як видно з “кінохроніки”, там вони відпрацювали по “повній” програмі, а може й більше. Признаюсь, що були моменти, коли дійсно за них було страшно. Особливо коли ламали двері в церкві, де вони знайшли прихисток. На щастя, все обійшлось і треба їм подякувати, що вони виправдали нашу довіру.
  Втілюючи в життя плани Форуму Євромайдану, ми маємо можливість стати прикладом для інших, рішуче продемонструвавши свою громадську позицію. Почни з маленького, прийди на Майдан в Бережанах з синьо-жовтою стрічкою…

   “Системи не змінюються самі по собі, їх змінюють люди”.