ЕТНО-ФЕСТИВАЛЬ „РУРИСЬКО” – ЯК ЦЕ БУЛО

 Наступила неділя 11 липня 2010 року. Гості фестивалю “Рурисько” прокинулись надзвичайно рано - десь о 13.30...
Працівники Компанії “Бастер” якраз завершували процес демонтування сцени, і неохоче їхали в “мегаполіс” Тернопіль. Після сніданку-обіду всі почали збирати сміття в лісі. Ось і наступив момент підведення підсумків, коли організатори здійснювали аналіз помилок, а гості фестивалю ще переживали хороші моменти вчорашнього...
Ми визнаємо - помилок було немало, але й було багато плюсів. Чули навіть такий міф: організатори непогано “набили собі кишені грішми” за рахунок плати за вхід. Відповідаємо - ціна була вирахувана з точністю по формулі: гонорари гуртів, витрати на дорогу, проживання та харчування виконавців, витрати на встановлення сцени, освітлення та озвучення концертної програми. При тому була врахована фінансова підтримка спонсорів проекту, міської та районної рад і райдержадміністрації.
 
А тепер поговоримо про фестиваль. Він все-таки відбувся! Особливо дякуємо всім, хто поширював чутки про те, що фестивалю не буде. Якби не ви, ми б не мали такого сильного натхнення зробити його настільки масштабним. Ніколи не погодимось із висловлюванням молоді міста про те, що в Бережанах неможливо нічого організувати. Можливо! Було б бажання - ставай і роби!
Шкода, що ми, бережанці, не цінуємо природної краси міста, потенціалу молоді. Для зрозуміння цього пропонуємо ознайомитися із думками і враженнями гостей фестивалю.
“Було круто. Я цей фест ніколи не забуду! Велике дякую тим всім хто зробив це свято!” (Богдан Радовець - гість)
„Надзвичайно хороші люди - добрі та привітні, щоправда вразило доволі хамовите ставлення деяких працівників міліції до глядачів, а також несанкціоновані обшуки наметів, а загалом - Рурисько - наші найкращі враження за літо!” (Степан Покровський – волонтер).
“Хочу подякувати організаторам за те, що ви на Бережанській землі організували фестиваль, думаю, доклали не мало зусиль, щоб він відбувся. Надіюсь наступні фести будуть підніматись якісно і кількісно” (Назар Здирко)
„Як для Бережан - то був дуже класний фестиваль, шкода що програма завершувалась лише о першій годині ночі, хотілось ще!” (Володимир Легета)
“Такі хороші були майстри мистецької поляни, особливо - той дядько з медом” (Наталя Кивух)
„Дуже гарні спогади про Рурисько - сцена, що окутана лісом... Ми й не сподівались що тут настільки добре” (Брюмер з гурту Ze-Fear)
„По нашому досвіду перші роки фестивалю не завжди вдалі - проте атмосфера нам сподобалась тут настільки, що ми б мали за честь приїхати до вас наступного року. Адже вам все вдалось. У вашого міста надзвичайно цікава історія , а у вашої глядацької аудиторії надзвичайно велике серце.” (Олексій Ковальов, гурт Verlibena)
“Ви дуже вдало заснували фестиваль. Хочемо й надалі підтримувати з вами контакт. Головне, що ви народили фестиваль, тепер його, як дитину, треба піднімати на ноги. Бажаю вам хорошої активності спонсорів, адже Тернопіллю бракує того. Ми з друзями втомилися їздити по львівських фестивалях. Хочу свого! А Рурисько - одне з наймальовничіших місць, в якому ми були. І комарів нема!” (Невгамовна Вовк - кореспондент інтернет-газети “Про Все”)
 
„В нас надзвичайно приємні враження - адже запалити вдалося всіх, а після 21.00 натовп зібрався чималенький і дуже сильно шаленів. І цю енергію зі сцени відчував кожен! Ми з хлопцями з приємністю згадуємо кожну мить концерту, шматочи маленького міста із вікна буса, неймовірну галявину наповнену чудесними людьми і музикою...” (Віталій Паньковець, гурт “Інший день”)
“Ой, ви тут якісь зовсім інакші люди, аніж в нас Черкасах, мені сподобалось все: таке склалось враження - приїхали працювати - а відпочили душею, а ще я у вашому таксі кепку забула - хороший знак - колись повернусь.” (Анна Калугіна, гурт “Варка”)
“Неймовірно красиве, просто малесеньке місто у порівнянні з нашим Києвом, Дуже нагадує безкінечну казку, проте автошляхи у вас явно не казкові. А ще так хочеться випити справжнісінької кави, а ніде. Не завадило б відкрити якусь мистецьку кав’ярню. А ще нас надзвичайно вразив замок Синявських. 
Знаєте, через багато внутрішніх проблем ми не виходили на сцену майже рік - а тут дзвінок, запрошення, роздуми... Потім ще декілька ваших дзвінків, це стало поштовхом до того, що ми зібрались і розпочали друге дихання гурту. Рурисько - наш наступний старт. Ми такі раді, що приїхали до вас, у вас просто шалено відкриті люди - привітні і добрі. Натхнення і успіхів вам у наступних проектах!” (Олексій Шманьов, гурт Антре)
“Дуже - дуже дякую! Я в захваті від того, що відбувалось в Руриськах два дні. Цей фестиваль з хорошими зусиллями ще не раз сколихне Західну Україну! Адже фестивальний народ постійно хоче чогось нового. А тут - ви! Як для аналізу першого року роботи - все пройшло на вищому рівні. Хочу, щоб фестиваль обов’язково став щорічним, а його рейтинг був таким - як телевежа, яку я спостерігав зі сцени. Це було одним з найкращих заходів за моєю участю. Народ, бережіть свої мальовничі куточки - неповторний Чортів Камінь, Рай.” (Мяч Дредбол - ведучий проекту)
 
Загалом наш вердикт є таким: 
Працівниками РВ УМВС України не було помічено масових бійок, осіб, що порушували громадський спокій та наркотиків будь-якого походження. Медиками не було госпіталізовано жодної особи в стані алкогольного сп’яніння або з травмами будь-якого роду. Волонтери фестивалю не шукали нікого по лісі, а також подбали про безпеку гостей біля водойми та біля вогнища. Гурти задоволені тим, що отримали повне забезпечення вимог згідно технічного райдеру, а також хорошим ставленням слухачів до будь - якого стилю музики, представленому на фестивалі..
Дякуємо всім, хто завітав на фестиваль, усім, хто допоміг в його організації та проведенні!
Адже коли доміно складене в правильному порядку - і хтось зачепить першу долю - все впаде послідовно. У випадку фестивалю ми кожен піднімали по одній долі доміно, щоб скласти правильний порядок його падіння, саме тому для нас був важливий кожен з вас.
Приєднуйтесь - попереду багато цікавого! Рідне місто - у Ваших руках!
ОРГАНІЗАТОРИ
Додаткові фото - вКонтакті http://vkontakte.ru/photos14077167