Ви ще не здали Декларації? То вже й не поспішайте...

 

ДПСУ пропонується припинити застосування щомісячної декларації з податку на доходи фізосіб. 

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики пропонує Державній податковій службі (ДПС) призупинити застосування щомісячної податкової декларації з податку на доходи з фізичних осіб. Про це йдеться у заяві комітету ВР, передає кореспондент РБК-Україна.

Як зазначив голова профільного комітету ВР, народний депутат від Партії регіонів Віталій Хомутиннік , це рішення було прийнято зважаючи на численні скарги платників податків в зв'язку з неналежною організацію роботи стосовно подання зазначеної звітності до податкових органів, зокрема несвоєчасного оприлюднення форм декларацій та необґрунтованого розширення кількості її показників. В.Хомутиннік пояснив, що застосування зазначеної декларації було ініційоване Міністерством фінансів і регулюється нормами ст. 176 Податкового кодексу, в якій йдеться про те, що особи, які мають статус податкового агента, повинні щомісячно подавати до органів податкових служб декларацію з податків на доходи фізичних осіб.
"Водночас Державною податковою службою України було змінено декларацію всупереч нормам Податкового кодексу. Зокрема, необґрунтовано збільшилася кількість показників, передбачених Податковим кодексом," - сказав В.Хомутиннік. При цьому він додав, що профільний комітет ВР проаналізував обґрунтованість і доцільність подальшого застосування декларацій з урахуванням позицій платників податків та сприяв рішенню внести зміни до Податкового кодексу.
За словами В.Хомутинніка, зміни до Податкового кодексу розглядатимуться ВР впродовж поточної сесії, зокрема, норма, яка передбачає вилучення з Податкового кодексу положення про подання щомісячної декларації з податку на доходи фізичних осіб. Також голова комітету ВР зазначив, що це не всі зміни, які планується внести до Податкового кодексу.

РБК-Україна, 18.03.2011, Київ, 15:22