Живопис Володимира Савчака

25 травня 2011 р. о 14.00 в Бережанському краєзнавчому музеї

відбудеться відкриття виставки творів Володимира Савчака з музейних і приватних колекцій

та вечір пам’яті, присвячені 100-річчю від дня народження художника 

 

Народився В. Савчак 25 травня 1911-го року в Бережанах, в родині умільця-ремісника.

1921р. вступив до Бережанської гімназії. Виховувався у тодішньому патріотичному оточенні: під впливом виступів “Бояна”, вечорів, що проводилися у читальні “Просвіти”. Був членом пластунського товариства, любив мандрувати по горах.

Вже в той час Володимир полюбив живопис.

Продовжував навчання у Львівському університеті. Малював із захопленням.

У 1936р. Володимир Савчак склав іспит до академії мистецтв у Варшаві. Згодом студіював живопис у Мистецькій академії в м. Вільно. Потім був декоратором у Бережанському театрі «Сокіл», а в роки війни викладав рисунок у Бережанській гімназії.

А далі – Австралія на довгі-довгі роки. У 1950 році Володимир Савчак стає офіційним членом Мистецтв Австралії і членом Галереї мистецтв у Сіднеї.

Майже кожного року брав участь у збірних виставках Галереї Мистецтв Вікторії в Мельбурні. В тій галереї мав 6 індивідуальних виставок.

Персональні виставки Володимира Савчака були також далеко поза межами Австралії. Його картини зберігаються в музеях і приватних колекціях Австралії, Канади, США, України та інших країнах.

Живучи далеко від рідної землі п. Володимир дуже сумував за нею. І як тільки Україна стала незалежною, він передав краєзнавчому музею книгу «Бережанська земля» т.1 і дві свої картини. Щорічно до кінця свого життя приїжджав у рідні Бережани і привозив свої картини.

168 його праць зберігаються в хранилищі музею, а також його пластунський однострій, різноманітні нагороди. За цей внесок в розвиток культури району йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бережани».

Володимир Савчак помер 6 березня 2007 р., похований на Голосівському кладовищі у м. Львові.

Міжнародний біографічний цент в Кембріджі (Англія) у 1989 р. вніс В. Савчака до переліку найбільш видатних і діяльних людей світу (у 8 виданні енциклопедії “Хто є хто”), як “одного з найбільш потужніших інтелектуалів світу”. Світова еліта визнала його, єдиного з українців, за видатний внесок  у світову культуру, як художника.

 

Квіти Варата для трьох сестер.

Орхидеї

Маки

Коралове дерево.

 

Село в Центральній Австралії.

Керівник проекту директор музею Надія Голод

Упорядник - ст. науковий співробітник Наталя Бойко