ХОДИВ МИКОЛАЙ ПО БЕРЕЖАНАХ...

 
Дитинство від Св.Миколая 
Свято Миколая – це коли чекаєш подарунків у будь-якому віці, коли просиш у чудотворця захисту і все, що просив – збувається. У Бережанах цьогоріч вдруге діяв соціально-благодійний проект «Дитинство від Святого Миколая», основним ідеологом і координатором якого є Алла Соколовська.
 
Найактивнішими помічниками св.Миколая стали сестри Юлія та Лідія Винниченко, а також їхня мама – Ольга Винниченко, які люб’язно перетворили своє житло на двохмісячну майстерню Святого Миколая. Їм допомагали помічники Святого Миколая: Володимир Якимів (голова БМГО «Рідне місто»), Наталія та Алла Бовцаревські, Ольга Люпа,  Анастасія Гречаник, Ольга Боберська та Вікторія Скальська. Активно допомагали і пластуни Бережанського куреню ім. Братів Лепких НСОУ «Пласт». 
 
Надзвичайно дякуємо нашим «сусідам» - волонтерам з міста Бучач, які привезли надзвичайно багато речей і в «майстерню Миколая», і для виховної колонії.
 
Кошти на солодкі подарунки дітям збирали студенти Бережанського агротехнічного інституту за ініціативи членів студентської ради (голова – Назар Бойчук). Також за спонсорську допомогу дякуємо магазину «Любисток», кафе «Кондитерська», магазинам «Колібріс» і «Явір».
 
Проте найбільшу вдячність виносимо всім, хто був не байдужим до акції, і віддав іншим дітям часточку власного дитинства: родині Савків, родині Гуль, учнівському комітету школи с. Потутори, учням загальноосвітньої школи № 3, найактивнішим учням - Бережанської гімназії ім. Богдана Лепкого (які отримали приз Переможця акції) і усім, хто привозив іграшки, книжки та інші дитячі речі на вул. Львівська, 43. 
  
   
Загалом протягом проекту було зібрано більше півтори тисячі зошитів, декілька ящиків дитячих книжок, також півтори тисячі дитячих іграшок та багато дитячих речей. І нехай після цього ще хтось скаже, що «бережанці неактивні та байдужі до всього». Спасибі, бережанці, що Ви такі – прості, добрі та щирі!
 
Миколай і діти
Акція «Дитинство від Святого Миколая» була проведена разом з акцією «Миколай і діти» Бережанського районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. В рамках двох проектів  діти з малозабезпечених та багатодітних сімей (загалом 142 дитини) отримували подарунки 19 грудня в залі засідань районної ради.
У цей святковий ранок казкове дійство малюкам дарували гуртківці Бережанського районного будинку творчості школярів (керівники: Надія Лебідь-Яцик, Любов Ониськів, Олена Різник, Лариса Васютенко, Оксана Щур, Ганна Солонинка).  
 
Протягом дня Святий Миколай провідав дітей, що в цей час хворіли у відділеннях дитячої лікарні м.Бережани та м. Підгайці, виховників Бережанської виховної колонії та учнів школи-інтернат.
 

Миколай у школі-інтернат
Бережанська обласна комунальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання щиро дякує за подарунки: головному спеціалісту апарату облдержадміністрації Ользі Мироняк, начальнику обласного фінансового управління Ігорю Пирогу, голові райдержадміністрації Ярославу Триньці, голові районної ради Василю Німку, депутату обласної ради О.Чачо, начальнику Бережанського РВ УМВС України в Тернопільській області підполковнику Михайлу Пальчику, о. Івану з Парафії Святої Трійці м. Бережани, голові всеукраїнської благодійної місії «Вифлиєм» о. Миколі Дубілевському, районній організації ВО «Свобода», Бережанській міській громадській організації «Рідне Місто», Студентській раді БАТІ, Кредитній спілці «Вигода» (керівник філії - Марія Футерко), голові ради сімей військовослужбовців Оксані Новачинській.
Вихованці школи для всіх запрошених показали театральні та акробатичні номери, а на завершення - чарівну музичну казку.
Особливої подяки заслуговує відомий політик Валентин Наливайченко. Для школи-інтернат він передав швейну машинку. А дитяча лікарня одержала  небулайзер - апарат для проведення інгаляцій.  Колективи школи-інтернату і дитячої лікарні висловлюють подяку Валентину Наливайченку та сподіваються на подальшу співпрацю.

Незвичайний Миколай в БАТІ
15 грудня в приміщенні актового залу інституту відбувся звичайно-незвичайний захід – на зустріч зі студентами І-ІІ курсів відділення «Загальноосвітня підготовка» завітав св.Миколай. Разом з адміністрацією відділення він дав оцінку виконаній роботі, була акцентована увага на «плюсах» та «мінусах» в навчанні, вихованні та організації дозвілля студентів у 1 семестрі 2011-2012 навчального року.
Що краще може свідчити про те, що захід вдався, аніж зацікавлені обличчя студентів, адміністрації інституту в особі директора, професора Василя Михайловича Павліського, вдячні слова зі сторони батьків студентів, запрошених на це дійство, і викладачів, що працюють на відділенні.
 
Свідченням наближення свята Миколая, новорічних та Різдвяних свят, які несуть в собі оновлення життя, радість та приємні сюрпризи, була приємна музика та пісня «Перший сніг» у виконанні Вікторії Горбенко. До невимушеної атмосфери в залі та на сцені спонукала незвична форма проведення заходу – його ведучими стали нечемні хлопчик (Параняк Тарас) та дівчинка (Васютенко Христина) і чемна дівчинка (Будзінська Соломія).
В такій приємній та цікавій атмосфері проходило свято. І непомітно було, коли й з’явився сам св.Миколай, якого так і не дочекались, заснувши під «Колискову» у виконанні «мами» Наталії Думанівської нечемні хлопчик і дівчинка. Як буває у казках, Миколай вів «боротьбу» на сцені зі силами зла й несправедливості, які уособлював чортик (Олег Насімук), роздаючи усім нечемним різочки.
А далі на викладачів, студентів та їх батьків чекав сюрприз – нагородження за добрі (і не дуже) вчинки.
Завідувач відділення, Людмила Василівна Білан, подякувала усім викладачам за виконану роботу, використавши “правило батога і пряника”, дала “прочухана” нечемним групам і студентам. Відмінників навчання, переможців та призерів спортивних змагань, конкурсів, олімпіад, присвячених до різних знаменних дат, активних студентів громадського та культурного життя інституту та відділення - нагороджували директор інституту, професор В.М.Павліський, завідувач відділу гуманітарної освіти, виховання і студентських справ В.М.Зайчук та голова студради Назар Бойчук. Чортик найнечемнішим другокурсникам виписав «на горіхи», вручивши різки. Святий Миколай групам ІІ курсу вручив для підсолодження гіркої пілюлі солодкі подарунки, а для перших курсів солодкі подарунки від Миколая стали стимулом для успішного закінчення навчання в І семестрі.
Самі ж студенти через анкетування відзначили в різних номінаціях - найкомпетентніший, найстильніший, найбезпосередніший, найвпертіший, найдобріший, найпривітніший, найдовірливіший, найсерйозніший, найстрогіший, найвідважніший, викладачі студентських симпатій - викладачів. 
Студенти, учасники народного аматорського студентського хору, подарували усім присутнім в залі в’язанку веселих пісень, студент І курсу групи А-11М Крета Павло виконав твір «Баркарола» П.І.Чайковського, повеселила публіку гумором команда КВН «ДиБиДиш».
Звичайно, якби не було студентів, не було б і навчального закладу. А тому, крім власне студентів, було відзначено і батьків тих студентів, які активні і в навчанні, і в спорті, і в культурі. 
 
Як і кожне дійство, так і це - рано чи пізно мало закінчитись. Та інститутська дружна родина (а те, що ми справжня дружна велика сім’я, підтвердила пісня «Шана» у виконанні студентки Інни Крупий та її мами Галини Романівни), дала слово собі і святому Миколаю: такі зустрічі стануть постійними. Адже тільки разом – студенти і викладачі – можуть створити атмосферу свята не тільки на концерті, а й в навчанні та вихованні. 
З цими сподіваннями Святий Миколай відправився в інші родини, щоб привітати усіх зі святом, вручити подарунки та заохотити усіх йти навчатись в Бережанський агротехнічний інститут.
Б.І.