«163». Про виставку Ростислава Бортника і не тільки

17 березня у Картинній галереї Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України відбулося відкриття особливої виставки в рамках мистецького проекту «163». Автор ідеї, архітектор, митець Ростислав Бортник – бережанець, який зараз живе і працює у Відні (Австрія). За допомогою зерна (найбільшого багатства України) та творчих методів (сучасного мистецтва) він матеріалізує цифри, які ми постійно чуємо, коли говоримо про Голодомор. «Одна зернини – одна людина». Виставка вже експонувалася в Києві в Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні». Тернопіль – друге місто, яке побачить її. Далі – Полтава та інші обласні центри...

Прийшло багато відвідувачів. Серед них – чимало студентів. З Бережан прибули мати автора п.Марія, музейники та друзі. Було достатньо представників ЗМІ. Виставку відкривав заступник міського голови Тернополя Олександр Смик. Все було добре.
Прикро було лиш від того, що ніхто з представників влади бережанської (ні міської, ні районної) не знайшов часу, аби прибути на відкриття. Зрозуміло, до Києва – далеко, але Тернопіль… А цими днями в соціальних мережах писали: «Містечко Бережани планують приєднати до європейського туристичного маршруту. Адже райцентр є мультикультурним надбанням…».

А ще пригадалося Розпорядження голови Бережанської районної державної адміністрації від 30 грудня 2016 року № 504-од «Про заходи в районі у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» з організаційним комітетом у складі 9-и чиновників районного масштабу та 11-ма пунктами «Заходів у зв’язку з…». Цитую пункт 10:

«Сприяти реалізації ініціатив громадськості, громадян, спрямованих на збереження та відновлення національної пам’яті, єднання суспільства, у проведенні пошукових робіт, встановленні місць поховань жертв голодоморів в Україні, вшануванні їх пам’яті, проведенні відповідної науково-дослідної та інформаційної діяльності.

- Відділи культури, національностей, релігій і туризму, освіти, сектор інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю апарату районної державної адміністрації, виконавчі  комітети  сільських рад 

- Упродовж  2017, 2018 років»

Микола ПРОЦІВ