«Художники-Амбасадори. Українська Австраліана»

   21 червня у рамках програми 2017 р. на честь 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Австралією і Україною, а також відзначення 70-річчя поселення українців в Австралії, у Києві відбулося відкриття виставки «Художники-Амбасадори. Українська Австраліана». Це — спільний проект Бережанського краєзнавчого музею, Посольства Австралії в Україні та київського Музею української діаспори, який готувався близько двох років.
   Вперше в Україні експонуються понад 60 творів живопису та графіки шести українсько-австралійських художників з колекцій Музею української діаспори та Бережанського краєзнавчого музею. Cеред них — представники третьої хвилі еміграції: Володимир Савчак, Тимофій Мессак, Петро Кравченко, Степан Хвиля, Леонід Денисенко та сучасна австралійська художниця українського походження Світлана Солдатова.
   До відкриття виставки Бережанський краєзнавчий музей видав каталог робіт «Володимир Савчак Маестро із Синіх Гір» (упорядники Н. Бойко, Н. Голод, дизайн О. Коковін), за фінансової підтримки Бережанської міської ради видано листівка «Козацька Покрова», а також "УКРАЇНСЬКА АВСТРАЛІАНА" - спецвипуск журналу “Антиквар”, виданий за підтримки Посольства Австралії в Україні. Випуск не просто знайомить з життям і творчістю австралійських митців — вихідців з України, а й відкриває досі маловідомі сторінки української історії та культури в контексті Австралії.
   Під час відкриття виставки слово мали: тимчасово повірений у справах посольства Австралії в Україні Джеймс Нейшн, директор Музею української діаспори Оксана Підсуха, син відомого українсько-австралійського художника Петра Кравченка – Павло Кравченко, директор Департаменту київської міської державної адміністрації Діна Попова, директор Бережанського краєзнавчого музею Надія Голод, міський голова м. Бережани Володимир Музичка, головний редактор часопису “Антиквар” Ганна Герман.
22 червня у межах проекту «Художники-Амбасадори. Українська Австраліана» відбулися три лекції, присвячені Володимиру Савчаку, «Відеопрезентація фонду Володимира Савчака у Бережанському краєзнавчому музеї» та «Володимир Савчак - штрихи біографії».
   Бережанський краєзнавчий музей дякує усім хто підтримав та долучився до реалізації проекту: Посольству Австралії в Україні, київському Музею української діаспори, редактору часопису Антиквар Ганні Шерман, міському голові м.Бережани Володимиру Музичці, в.о. директора Музею Історії Десятинної Церкви Наталії Писаренко, Дмитру та Любі Даниленко, Інні Могутіній, Наталії Сабовій та ін.
   Усіх запрошуємо відвідати виставку, яка діятиме до кінця вересня цього року у Музеї української діаспори м. Київ.

Наталія БОЙКО,

співкуратор проекту,

зберігач фондів Бережанського краєзнавчого музею