Перепоховання останків солдат Першої світової війни

   19 червня 2018 р. у м. Бережани на Меморіальному кладовищі жертв Першої світової війни було проведено перепоховання останків понад 70 солдатів армії Австро-Угорської монархії, Німецької кайзерівської армії та Російської імператорської армії, які були знайдені на горі Лисоня навесні 2017 р.
 
 
 
   У заході взяли участь представники: німецького посольства, Українського інституту національної пам’яті, генеральний секретар Організації Чорного Хреста Австрії Отто Яус, представник Чорного Хреста в Україні Галина Велігова, військовий аташе, відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України Святослав Шеремета, відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Тернопільської області Марина Ягодинська, представники Бережанської міської ради, Бережанської районної ради, Бережанської РДА, Саранчуківської ОТГ, НСОУ "Пласт", військовослужбовці та громадськість міста.
 
 
 
   Священики УПЦ-КП та УГКЦ на чолі з Високопреосвященнійшим Нестором, архієпископом Тернопільським та Кременецьким та синкелом у справах духовенства Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о.Павлом відслужили панахиду за всіх тих, хто загинув на полі бою, щоб молитва об’єднала перед господом військових різних народів та згуртувала живих за майбутнє нашої країни, Європи та всіх народів світу.   
   Присутні поклали на могилу квіти та лампадки.
 
 

 

   Довідка. У серпні 2017 року на горі Лисоня у кар'єрі, де добувають камінь були виявлені останки військових часів Першої світової війни. В могилі двошарове санітарне захоронення з кількістю десь 60-70 осіб. Поряд з останками знайшли хрестики, ґудзики, монети, зброю, які належать воїнам австрійської, німецької та російської армій. Солдати були ексгумовані фахівцями меморіально-пошукового комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля» у співпраці з Подільською Археолргією та Тернопільськими обласним центром охорони пам'яток історії та культури.