В очікуванні воєнного стану... в Бережанах!

   Через черговий виток військової агресії Росії проти України (цього разу в Керченській протоці) - очікується введення воєнного стану в Україні. Ще невідомо, за які саме пункти та обмеження проголосує сьогодні Верховна Рада. Але багато жителів Бережан сподіваються, що можливо нарешті припиниться мовлення окупаційного "радіо Пьятніцца".
 
 
   Нагадаємо, що ще у квітні 2016 р. всесвітньовідомий місцевий художник Олег Шупляк розпочав мистецьку акцію-протест проти пропагування російської культури на Бережанщині - на світлинах своїх картин із зображенням рідного міста додає до кожної бридку «кляксу», що волає: «Геть радіо пятніцца з Бережан!» (Більше читайте у статті "Нав’язливі рулади").
 
   У травні 2016 р. було опубліковане наступне:
   Ми, мешканці Бережанщини, глибоко обурені ситуацією у радіоефірі нашого району.
   Ситуація свого роду є унікальною – населення району, яке на 99% є україномовним, на 25-му році незалежності української держави позбавлене можливості слухати ФМ радіо з українським культурним контентом і взагалі рідною мовою.
   Натомість, діяльність єдиного у районі розважального ФМ «Радио Пятницы» з його чужим для українців репертуаром у часі війни більше виглядає як ідеологічна диверсія. В той час, коли наші земляки кладуть життя на сході України, тут в тилу, нам і, найстрашніше, нашим дітям насаджують ворожий «русский мір» та ще й у вигляді низькосортної російської попси і шансону.
   Звернення Бережанської влади до Міністра інформаційної політики України не дало результатів. Із Нацради відповіли: програми ДП «Новий обрій» («Радио Пятница») відповідають вимогам Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
   Така відповідь ще більше обурила бережанців і тепер місцевим мешканцям не залишається нічого іншого, як самотужки відстоювати свою українську хвилю, аби на ній звучала українська музика, українська пісня і щоб на цій хвилі мовили українською.
   Тривають мистецькі акції протесту, збір підписів учнів шкіл, працівників культури та освіти.
   Але цього недостатньо, щоб у наших приймачах найближчим часом лунали українські пісні.
   Тому ми звертаємось до всіх небайдужих про допомогу!
   Запрошуємо до співпраці продюсерів, власників українських (за духом) радіокомпаній, культурних, громадських та політичних діячів, журналістів, юристів та й просто патріотів. Будемо вдячні за будь яку допомогу, яка дасть позитивний результат у нашій боротьбі за рідну мову та проти окупації нашого культурного простору.
 
   Тоді ж було започатковано збір підписів:
 
    Фактично, ще у 2015 році взятися за цю справу вирішила Бережанська міська рада, зважаючи на обурення місцевого населення району, яке 99.9% україномовне і власне незадоволення.  Вона скерувала лист до Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця, у якому повідомила, що мова нашого ворога заполонила ефір бережанського радіо, що по ньому звучить здебільшого російська «попса» і «шансон»  що люди надсилають скарги, та й в кінці-кінців, у зв’язку з тими подіями, які останнім часом переживає Україна – це просто неприпустимо. То ж міська рада Бережан попросила у вищого керівництва вплинути на місцеве радіо, аби припинити його ганебну політику. (Більше про ситуацію читайте в статті "Єдине в Бережанах розважальне радіо насаджує російську культуру")
 
   Влітку цього року ми зверталися до Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення: "Вже кілька років поспіль у Бережанах на ФМ-частоті можна чути лише радіо “Пьятніца” (100.6МГц, ДП "Новий Обрій"), в музичному форматі якого надзвичайно багато пісень мовою ворога — російською. Лише нещодавно розпочато мовлення НСТУ (“Українське радіо 1” + “Говорить Тернопіль”) на частоті 103.20. Чи можливо виділення інших вільних частот у нашому місті - для мовлення альтернативних радіостанцій (як от “УХрадіо”, “Галичина”, “Львів” тощо)?" З відповіддю можна ознайомитись ТУТ.
 
 
   Станом на 26.11.2018 року, дана радіостанція не змінила своєї політики. Що не є дивним, враховуючи що власником суб’єкта інформаційної діяльності ДП «Новий Обрій» донедавна був олігарх Сергій Курченко (зараз оголошений в розшук), а тепер його замінив мешканець Харкова Крікберг Дмитро Олегович (власник кількох десятків медійних та газових компаній)...
   Відповідно питання чистого ефіру на Бережанщині залишається відкритим...
 
   P.S. Цитата з Інтернету: "Окрім агресії збройної (нагадую - від 2014 року вона є, сьогодні просто новий ракурс), є війна інформаційна - усі , хто діє всупереч національній єдності - мразота, або на зарплаті. Вирішуй, хто ти!"
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ мешканців Бережанщини, діячів культури, мистецтва, освіти, преси, духовенства. Ми, мешканці Бережанщини, глибоко обурені ситуацією у радіоефірі нашого району. Ситуація свого роду є унікальною – населення району, яке на 99% є україномовним, на 25-му році незалежності української держави позбавлене можливості слухати ФМ радіо з українським культурним контентом і взагалі рідною мовою. Натомість, діяльність єдиного у районі розважального ФМ «Радио Пятницы» з його чужим для українців репертуаром у часі війни більше виглядає як ідеологічна диверсія. В той час, коли наші земляки кладуть життя на сході України, тут в тилу, нам і, найстрашніше, нашим дітям насаджують ворожий «русский мір» та ще й у вигляді низькосортної російської попси і шансону. Звернення Бережанської влади до Міністра інформаційної політики України не дало результатів. Із Нацради відповіли: програми ДП «Новий обрій» («Радио Пятница») відповідають вимогам Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Така відповідь ще більше обурила бережанців і тепер місцевим мешканцям не залишається нічого іншого, як самотужки відстоювати свою українську хвилю, аби на ній звучала українська музика, українська пісня і щоб на цій хвилі мовили українською. Тривають мистецькі акції протесту, збір підписів учнів шкіл, працівників культури та освіти. Але цього недостатньо, щоб у наших приймачах найближчим часом лунали українські пісні. Тому ми звертаємось до всіх небайдужих про допомогу! Запрошуємо до співпраці продюсерів, власників українських (за духом) радіокомпаній, культурних, громадських та політичних діячів, журналістів, юристів та й просто патріотів. Будемо вдячні за будь яку допомогу, яка дасть позитивний результат у нашій боротьбі за рідну мову та проти окупації нашого культурного простору.