“РУРИСЬКО” - Найграндіозніший фестиваль на Тернопільщині

  
9-10 липня 2011 р. в урочищі Рурисько успішно пройшов однойменний фестиваль української альтернативної музики. 
Метою його проведення було створення соціального молодіжного проекту, який об’єднав велику кількість лідерського потенціалу та креативних ідей, допоміг вихованню в молоді національної свідомості, чіткої громадської позиції та патріотизму, любові до українського етносу і фольклору, мови і пісні, відродженню галицького духу. Окрім цього, фестиваль пропагував здоровий спосіб життя методом пропозиції молоді активного відпочинку на природі. 
    
Що було необхідно для того, щоб зробити і провести фестиваль? Насамперед, успішна й ефективна співпраця організаторів, координаторів та усіх ініціативних людей. Організаторами стали члени Молодіжного Порталу Бережанської міської громадської організації «Рідне Місто». Володимир Якимів, голова «Рідного міста», залучив усіх можливих знайомих і друзів для налагодження благоустрою території. Виносимо вдячність усім, хто допоміг у будь-яких проханнях!
Оскільки витрати на проведення фестивалю були надзвичайно великі (зокрема оплата гуртам за виступи, дорогу, проживання і харчування, також за оренду сцени і світломузики), вхід на території Руриська 9-10 липня був платним. Завдяки Анастасії Якимець мрія побувати на фестивалі ставала реальністю, адже саме вона відповідала за розповсюдження квитків. За їх реалізацію відповідали Анастасія Засєдко і Марта Копина.
Основу «Руриська» складала Велика музична сцена. В концертній програмі взяли участь 22 музичні гурти, з кожним із яких активно опікувались координатори: Анастасія Яценко («Орандж» із Тернополя), Тарас Федишин («Los Colorados» із Тернополя), Ніна Алфімова («К-402» зі Львова), Наталя Ціпліцька («Аритмія» із Сум), Христина Васютенко («FAKTORIAL» з Бучача), Анастасія Шостацька і Таня Боєчко (гурти «ФЛАЄР» та «Ворст» з Рівного), Ната Михалевська («РОЛЛІК’С» з Херсону), Тетяна Мурмило (гурти «Фіолет» і «Ріплей» з Луцька), Оля Драганик («Eclipse» із Бучі-Києва), Іринка Галюк («Абу-Касимові капці» зі Львова), Тетяна Колодницька і Надя Видиш («Чумацький шлях» з Хмельницького), Юля Салак («Цвіт Кульбаби» з Івано-Франківська), Ліля Сливінська («Брем Стокер» з Рівного), Бутеленко Вікторія («Ху4» зі Львова), Сашко Малопінський («Серцевий напад» з Чернівців-Луцька), Ігор Горбенко («Оратанія» зі Львова), Оля Лужецька («Opium» зі Львова), Юля Винниченко («Грань Алое» з Хмельницького), Надя Соленко та Христина Котик («СонЦе» з Києва), Анастасія Корбило та Юрій Баліцький («АнтитілА» зі столиці).
Перед виступами гурти проводили саунд-чеки під пильним контролем Віти Токарської, яка вдало «тримала в руках» дисципліну по годиннику.
Драйвом та позитивом протягом усього концерту глядача заряджав запальний Мяч Дредбол – найкращий ведучий фестивалів Західної України, він же співорганізатор «Руриська». Концертну програму він складав разом із головним координатором фестивалю – Аллою Соколовською.
 
Побут для учасників фестивалю забезпечували Світлана Наконечна та Володимир Храпцьо. У приватному секторі було розселено близько 150 учасників та гостей. Попри хороші умови, проживання в приватному секторі більшості видавалося надто дорогим – більше ніж у курортних містах...
Також за сприяння Світлани Наконечної на «Рурисько» відбулися майстер-клас з вільної боротьби від Тернопільської обласної Федерації фрі-файту та показовий виступ Клубу національних бойових мистецтв «Характерник» і «Азгарда».
Активно діяла на території Руриська і мистецька поляна. Організатори запросили народних умільців, що презентували свою майстерність у найрізноманітніших сферах: біжутерія ручної роботи, кераміка, пасічництво, гончарство, вироби із шкіри, манджурського горіху, розпис та фарбування тканини хною. Кожен охочий міг взяти участь у майстер-класах, і самостійно зліпити глечик, виготовити ляльку-мотанку, сережки чи намисто. Організувала мистецьку поляну Анастасія Якимець з допомогою Мирона Годзуляка.
Пострибати на батуті, поплавати в надувній кулі та взяти участь в інших атракціях діти мали нагоду завдяки Лесі Наконечній.
У Рурисько приїхали також і байкер на чолі із «Вікінгом» (Всеволодом Цокало). Вони довший час стояли кортежем поруч зі сценою.
Доволі цікавою була діяльність Арт-шатра, яке цілковито було творінням Оксани Наконечної (з допомогою Тараса Райнівського). Тут участь в літературних читаннях взяли Андрій Носихін, Тетяна Шуляк (Аня ТеТ), Оксана Завальнюк, Наталя Пащенко, Наталя Мосійчук, Ярослав Дорожний, Андрій Грецький, Алла Соколовська, Ігор Поляков, Джим і Аврелія Морісони, Сергій Оцел, Ліка Терехова, Петро Кривий, Юлія Гринчук, Богдан Боденчук, Олекса Мельник, Катерина Холодна, Микита Лунін, Оксана Блажевська, Мар’яна Максим’як, Лідія Шутова, Роксолана Задорожна, Оля Кміт, Іра Кавун (Кава).
Майстерною грою глядачів чарували театр тіней і світла «Див», екотеатр «Wind Of Change», театри «Де Жа Вю» та «Різні люди». Режисери двох останніх театрів проводили майстер-класи, під час яких відвідувачі у парі з професійними акторами мали можливість зіграти якийсь невеличкий фрагмент із життя та відшліфувати власну акторську майстерність за допомогою спеціальних вправ.
 
Програма фестивалю була настільки насиченою, що навіть уночі гостям пропонували Фестиваль короткометражного кіно, під час якого транслювали фільми-переможці найпрестижніших міжнародних кінопремій на Фестивалі короткометражного кіно «Сінема-Найт», який відбувся під координаторством Дмитра Градовського та за сприянням організації «WizArt» і бережанського 3D-кінотеатру «Hollywood».
А от визначити переможців в командних спортивних іграх, таких як футбол чи волейбол, мали можливість всі бажаючі за сприяння хлопців з Молодіжного Порталу. Саме вони (хлопці з Порталу) навели порядок на території, де відбувався фестиваль – розчистили джерела, впорядкували волейбольну площадку, змонтували туалети тощо. Зокрема, це Тарас Твердохліб, Тарас Тучапський Назар Журавель і Павло Ковальчук. 
Відповідальним за волонтерів по території був рогатинець Лев Катола. А усіма іншими волонтерами завідувала Олена Котлярчук.
За збереження порядку відповідали представники ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери та Бережанський районний відділ міліції.
Кемпінг для гостей організував Ростислав Дурисвіт. Смачно годував усіх учасників Володимир Семенець. Систему енергозабезпечення відповідально налагоджував Віктор Троханяк. Розробкою та наповненням сайту і групи займався Iван Катериняк. Немало зусиль для створення промо-роликів фестивалю «Рурисько» доклав піар-менеджер Назар Бойчук.
 
Відвідувачі «Рурисько» дякують Всеукраїнському об’єднанню Quest.ua за неординарну розвагу – квест (інтелектуально-логічну гру).
Драйвову етно-дискотеку провів наш місцевий ді-джей Павло Боднар.
Звукову та світлову апаратуру в оренду надав Музичний Центр «Бастер» (м.Тернопіль).
Фотокореспондентами фестивалю були Іван Качмарик та Олександр Наконечний. Розповісти та показати «Рурисько» Україні і світові  сприяли: журнал «Крок-У-Rock», видання «FreeTime», Новинний Портал «Погляд», УХ-Радіо (101,1 FM), Радіо ROKS (103,5 FM) телеканал ІНТБ (м.Тернопіль), який передав інформацію та відео на центральні телевізійні канали. Також  газети «Тернопільська фішка», «Тернопільська нова», «Голос Опілля», «Бережанське віче» та інші, інформаційний веб-сайт uargument.com,  інтернет-сайт м.Копичинці та багато інших.
Найбільше для фестивалю попрацювали наші друзі – оператори і журналісти з Інформаційного Портралу Nter.net.ua. Вони мали окремий медіа-намет, де брали інтерв’ю у всіх учасників фестивалю. Ще по цей день вони конвертують гігабайти відзнятого відео та поступово закидають його на свій Портал. Також пізніше буде оформлено відео диск «Рурисько-2011».
 
На території урочища був безкоштовний Інтернет (Wi-Fi) від “МегаКому”. Загальний канал – близько 30 Мегабіт/сек в обидві сторони. Такими швидкостями були здивовані навіть тернопільські телевізійники.
 
 
Організатори фестивалю «Рурисько» висловлюють вдячність за допомогу в організації  і проведенні цього грандіозного та масштабного дійства: Бережанській міській раді (зокрема голові міста Володимиру Музичці та його заступнику Ігору Гулю) та комунальним підприємствам міста, Бережанській районній державній адміністрації (голові Ярославу Триньці та заступнику Володимиру Петровському) і Відділу у справах сім’ї та молоді (кер. – Сергій Біленький), СП ТОВ «САНЗА-ТОП», Краєзнавчому музею, ДІАЗу, Бережанському Агротехнічному інституту, РЕМу, Лісомисливському господарству, "РайАвтоДор"у, в/ч А-3200, Кредитній спілці «Вигода», Кафе «Стара Фортеця», Фотостудії «Знимка», Компанії «NewAys», Магазинам «Вибір» (І.Градовська) і «Ґазда» (Ю.Мада), Підприємцям Андрію Якиміву та Роману Механіку, а також усім бережанця, які допомогли своєму рідному місту!