Руслан КУЛИК: “Підвищення пенсійного віку не лише не вирішить питання наповнення бюджету, але й спровокує ряд нових проблем”

Як відомо, завдяки пенсійній реформі уряд планує вже в 2011 році зменшити дефіцит бюджету пенсійного фонду на 211,6 млн. грн. Проте, на думку голови Тернопільської обласної організації політичної партії «Українська платформа» Руслана Кулика, підвищення пенсійного віку не лише не вирішить питання наповнення бюджету, але й спровокує нові проблеми.

Проблема перша – зростання безробіття.

На думку пана Кулика, пропозиція робочої сили на ринку праці, особливо в сфері так званих жіночих професій, протягом десяти років пенсійної реформи тільки зростатиме, оскільки прихід на цей ринок молодих дівчат після закінчення школи або вищого навчального закладу не буде певною мірою компенсуватися виходом на пенсію представниць старшого покоління. Пенсійна реформа зумовить зростання безробіття і зниження зарплат особливо серед жінок. Найвразливіші в цьому плані будуть дві категорії жінок: ті, хто вперше працевлаштовується, і ті, хто наближається до пенсійного віку. Саме тому, на думку очільника «Української платформи» в Тернопільській області, для дівчат, що влаштовуватимуться на роботу, це означатиме необхідність погоджуватися на нижчу зарплату, брати на себе зобов’язання не народжувати дітей – або ж тим чи іншим способом платити за отримання робочого місця. Жінки ж передпенсійного віку будуть першими в списку тих, хто потрапить під скорочення штатів або пониження на посаді – під приводом того, що, мовляв, потрібно дати дорогу молодим. До речі, за словами політика, кожний з цих факторів призведе до зниження надходжень до Пенсійного фонду всупереч очікуванням (і обіцянкам) авторів реформи.

Проблема друга – падіння якості життя.

Пенсійна реформа, на думку пана Кулика, позначиться на якості життя тих жінок, які збережуть свої робочі місця і зарплати. Їхні витрати очевидні: це ті п’ять додаткових років, які їм доведеться пропрацювати, випробовуючи фізичні й психологічні навантаження, замість того, щоб радіти життю на пенсії.

Проблема третя – зниження народжуваності.

Нагадаємо, пенсійний вік для жінок збільшується на п’ять років, а необхідний страховий стаж – на десять (як і для чоловіків). Це означає, що для досягнення 55-літнього віку жінка тепер, щоб претендувати на звичайну пенсію за віком, має пропрацювати на п’ять років більше, ніж раніше. За словами Руслана Кулика, «неважко здогадатися, за рахунок чого жінки будуть знаходити ці «зайві» п’ять років – «зайвим» виявиться материнство!»

Саме тому, для вирішення всіх цих проблем, очільник «Української платформи» в Тернопільській області пропонує ініціатором пенсійної реформи, всього-на-всього, перейняти досвід інших країн, де Пенсійний фонд сам заробляє гроші. На його думку, пенсійний Фонд України міг би наповнюватися з декількох джерел. По-перше, за рахунок внесків і відрахувань працюючих громадян. По-друге, за рахунок орендної плати за землю. І, по-третє, за рахунок ренти за надра – потрібно, щоб держава в особі Пенсійного фонду викуповувала землю у людей, які бажають її продати. Тоді б частина орендної плати за неї йшла до бюджету Пенсійного фонду України.
Прес-служба ТОО  ПП «Українська платформа»