Про Гідність і Свободу

Із щоденника

22 листопада біля меморіальної дошки Устима Голоднюка відбулося віче-реквієм до Дня Гідності і Свободи. Респект БАТІ! Інститут спрацював за всіх…


Ще напередодні в мене виникло чимало питань стосовно відзначення в місті та районі цього державного свята:

- чому 22-го листопада, а не 21-го?

- чому не на площі Ринок, де саме відбувався кілька місяців бережанський Майдан?

- хто особисто приймав таке рішення, чи знову «колегіально» (келійно, партійно, кланово, кабінетно – підберіть собі слово, яке вам подобається)?

- чому не було афіш про віче-реквієм?

Для відзначення такого свята ще 30 жовтня був утворений оргкомітет з 10-и осіб на чолі з першим заступником голови Бережанської РДА Віктором Зінчуком і затверджені заходи. Першим пунктом записано: «Провести в населених пунктах району меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи, присвячені Дню Гідності та Свободи…».

Згідно плану роботи районної державної адміністрації на листопад 2017 року 21 листопада мали бути «Урочистості та святковий концерт з нагоди Дня Гідності і Свободи»…

Міні флешмоб моїх колег з краєзнавчого музею 21 листопада на місці бережанського Майдану підсолодив гіркоту повного ігнору чи то підкреслив недолугість ситуації, коли за «доброю» бережанською традицією ми переносимо важливі свята.

«Раби вертикалі влади» не знають і не гідні СВОБОДИ! Їм – «нє паложено».

«Рішали» з органів місцевого самоврядування мають аж занадто «свободи» в своїх діях і не дуже переймаються ГІДНІСТЮ.

А що населення Бережан? А – нічо! Як завжди – тотальний пофігізм зашкалює!

Блаженніший Любомир Гузар казав: «Влада боїться свободи в серцях набагато більше, ніж голодного бунту. Бо голодного можна купити, а вільноготільки вбити».

Микола Проців