Ми вам даруєм часточку себе

 
21 березня, у Всесвітній день поезії, у Музеї книги відбулася презентація четвертої збірки поезій студентів Бережанського агротехнічного інституту під назвою «Ми вам даруєм часточку себе». Розпочала презентацію директор музею Лілія Зінчук. Серед гостей поетичного свята були представники відділу гуманітарної освіти, виховання та студентських справ і викладачі інституту, працівники музею, студенти, друзі та знайомі самих поетів. Ведучими на цьому дійстві були Роман  Гаврилишин та Наталія Ціпліцька. 
Із задумом та історією видання поетичних збірок студентів інституту усіх ознайомила викладач інституту Ольга Жеребецька.  Розпочався літературний вечір з декламування віршів про матір та рідну мову Іриною Бандурою. Усі захоплено слухали пісню «Наша мова» у виконанні Ярини Лихолат. Потім зі своїми поезіями виступали Христина Димашевська та Ольга Ковальчук. Глядачі кожен поетичний виступ супроводжували оплесками. Окрім читання поезії, автори збірки відповідали на запитання ведучих про те, коли написали перший вірш, що їх надихає на складання віршів, коли їм найкраще працюється. З великим задоволенням свої поезії прочитала працівник відділу гуманітарної освіти, виховання та студентських справ інституту Руслана Ярема, яка побажала молодим поетам завжди бути «пером у володінні Бога» та мати натхнення для написання своїх поезій. Оскільки літературний вечір співпав із Всесвітнім днем поезії, то поміж виступами студентів звучали вірші про поезію Ліни Костенко та Василя Симоненка, які декламували Галина Барчук, Соломія Будзінська і Тетяна Мурмило. 
Молоді поети із вдячністю слухали напутні слова наших відомих поетів Світлани Даньків, Василя Савчука та отця Омеляна Легети. Вони вказали і на недоліки, і на позитивні моменти віршів студентів,  а також побажали подальшого творчого вдосконалення і росту на поетичній ниві. До слова був також запрошений заступник директора з питань гуманітарної освіти і виховання інституту Володимир Миколайович Зайчук. 
Презентація завершилася віршем Ліни Костенко «Все більше на землі поетів» – поетеси, яка є взірцем і еталоном для кожного, хто береться за перо. 
Христина ДИМАШЕВСЬКА