Енергетики нагадують про дотримання правил електробезпеки на літніх канікулах

ВАТ «Тернопільобленерго» звертає увагу дорослих, що більшість нещасних випадків поблизу електроустановок припадає на період канікул, коли діти залишаються без нагляду.

  Літні канікули – це важливий період у житті дітей. Це час коли у них змінюється розпорядок дня, вони мають більше вільного часу та і змінюється вид занять. Саме в цей період важливими стають питання безпеки. Щоб не зіткнутися з небажаними проблемами, варто подбати про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Для цього не зайвим буде пригадати правила електробезпеки, які можуть врятувати від небезпек і зберегти життя.
  Однією з причин дитячого травматизму є недостатні знання про небезпеку дії електричного струму і недотримання елементарних вимог безпеки в побуті та правил користування електричними приладами. Тому, завжди потрібно знаходити час і пояснювати дітям, що електроенергія хоч і вірний помічник, однак може стати небезпечною для життя людини, якщо нею неправильно і недбало користуватися.
  Задля безпеки адміністрація ВАТ “Тернопільобленерго” нагадує основі правила електробезпеки, що категорично забороняється:
- відчиняти двері огороджень електроустановок і проникати за огорожі та бар’єри;
- заходити на територію і в приміщення електричних споруд;
- вилазити на опори ліній електропередач, підійматись на дахи споруд, вилазити на дерева, поблизу яких проходять повітряні лінії;
- намагатися з будь-якою метою проникнути до трансформаторних підстанцій;
- запускати поряд із лініями електропередачі спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв, тощо;
- накидати на проводи різноманітні сторонні предмети;
- рибалити поблизу ліній електропередач;
- намагатися діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами;
- торкатись проводів, які провисли або знаходяться на землі. Смертельно небезпечним є наближення до обірваних проводів на відстань ближче ніж 8 метрів. Електротравму можна отримати і в декількох метрах від проводу.
  ​У разі виявлення обірваного проводу лінії електропередавання чи зірваному замку й відкритих дверях на трансформаторних підстанціях обов’язково негайно потрібно повідомити чергового диспетчера району електромереж, а разом з тим потрібно забезпечити охорону, щоб до часу прибуття працівників РЕМ на місце пригоди не піддати сторонніх небезпеці.
  Не варто забувати, що порушення правил електробезпеки і в домашніх умовах може призвести до нещасного випадку. Та щоб уникнути багатьох неприємностей, достатньо завжди пам’ятати та дотримуватись правил поводження з електричними приладами:
- користуватись тільки справними електроприладами;
- не вмикати одночасно велику кількість електроприладів.  Від цього перегріваються електропровідники, і може виникнути пожежа;
- не ставити поблизу легкозаймисті предмети  і матеріали:  від нагрітих електроприладів вони можуть загорітися;
- не можна на тривалий час залишати електроприлади без нагляду;
- праски  та інші електронагрівальні прилади треба ставити на металеві  та керамічні підставки.
  Якщо в електричному приладі з'являється іскріння або чути запах горілої гуми чи пластмаси, його слід негайно вимкнути з розетки і покликати дорослих.
  Адміністрація ВАТ «Тернопільобленерго» нагадує, що якщо не забувати ці прості правила, то можна уникнути багатьох неприємностей. І завжди потрібно пам’ятати, що несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик.