Кафе “Кондитерська” ВІДКРИВАЄ ДОЛОНІ

Давню традицію має український звичай від Різдва виступати з вертепом. У Бережанах це театралізоване дійство проводять представники релігійних громад та Будинку творчості школярів. Недавня історія долучення до звичаю і Студентської ради БАТІ. А цьогоріч Бережанська станиця НСОУ «Пласт» вирішила подбати і про ветеранів. І ось 7 січня молоді патріоти вирушили колядувати вертепом до родин воїнів ОУН-УПА, зігріваючи їх не лише добрим словом чи піснею, а й даруючи набір медикаментів від політика Руслана Кулика, та солодощі від кафе «Кондитерська».
 
Рахуючи дану ідею добрим початком, власниця кафе «Кондитерська» Наталія Василівна Лопушанська вирішила долучитися до міжнародної благодійної програми “Відкриті долоні». У Європі така програма називається «Підвішена кава». Що ж це таке?
Одного дня італійський сценарист Тоніо Гуерра розповів на своїй сторінці про випадок, який побачив в одній з кав’ярень Неаполя (Італія): “Заходять дві людини і кажуть: “Каву – 5 філіжанок. Дві ми вип’ємо зараз, а три підвісьте”. Платять за п’ять, а випивають свої дві та йдуть. Раптом бачу якусь темну постать. Вже біля самих дверей розумію, що це бідняк. Він зазирає і питається: “Є підвішена кава?”. Цей пост обійшов Інтернет і у багатьох містах світу, на різних континентах звичайні відвідувачі кав’ярень, ресторанів та магазинчиків почали пригощати один одного: напоями, тістечками та іншими продуктами й напоями… 
В Україні цей рух отримав назву “Відкриті долоні”, ідейним натхненником та координатором якого є харківський журналіст Зураб Аласанія. Спільно із друзями він розробив концепцію та символіку соцпроекту. Тож тепер, якщо ви побачите на дверях чи вікні якогось закладу піктограму “Відкриті долоні”, знайте: тут відвідувачі дарують та приймають один від одного подарунки. Відтепер  і у Бережанах можна «підвісити» каву чи будь-що інше з меню у кафе «Кондитерська».
Б.І.