ФЕСТИВАЛЬ ЗАМКУ РОЗПОЧАТО?

Наше місто давно заслуговує на свою туристично-рекреаційну спеціалізацію завдяки збереженому природному та історико-мистецькому середовищу.

Довести своє бажання бачити його таким виявили організатори святкування Всеукраїнського Дня туризму, яке відбулосяу неділю, 4 жовтня, на території Бережанського замку, якому в цьому році виповнилося 475 років від початку зведення. Ними виступили Державний історико-архітектурний заповідник (ДІАЗ) у м. Бережани, відділ культури та туризму Бережанської районної державної адміністрації, Бережанський будинок творчості школярів та Районна громадська організація – кластер сільського туризму «Мальовнича Бережанщина».

Поблизу мосту через річку Золота Липа, що ближче до кінотеатру, перехожі зупинялися подивитися на представників туристично-краєзнавчих гуртків Будинку творчості школярів, які зробили смугу перешкод, переправу через річку і пропонували подолати її усім охочим. Майстерність свого вміння у спортивному туризмі показали керівники гуртків – М.Слабодух, М.Комарницький та Р.Колісник.

На сцені в парку розважальну програму «Караоке» проводили хлопці з районного будинку культури (директор Р.Винник) та відділу культури і туризму РДА (начальник М.Драбик). Переможці караоке отримали призи: за 3 місце – 10 яєць, за друге – печену курку і за 1 місце – пляшку шампанського і торт.

Неподалік у парку розмістилися зі смачними стравами представники громадського харчування.

Вхід у замок також був святковим – лише 1 гривня (звична ціна відвідин замку – вдвічі дорожче). Замість квитків працівники ДІАЗу (директор В.Зорик) відвідувачам вручали листівки зі світлинами міста і замку. Там же зацікавлені могли придбати книги та брошури про місто і замок. Відразу при вході можна було ознайомитися з плакатами ДІАЗу і Кластеру сільського туризму „Мальовнича Бережанщина”.

Про своє мистецтво розповідали і бажаючих навчали майстриня плетіння з рогози Ольга Дайнека (від Кластеру) та дівчата з гуртка бісероплетіння „Намистинка” Будинку творчості школярів із своїм керівником Ларисою Таран.

З іншої сторони розмістився арбалетно-лучний тир Хмельницького клубу „Камелот”. Тут охочі могли повчитися стріляти зі старовинних та сучасних луків і арбалетів. Біля їхнього майданчика було постійно людно.

На риштуваннях замкової каплиці розмістив виставку своїх картин і репродукцій місцевий художник-патріот Олег Шупляк. Тематика його робіт була в основному місцева, і особливо – замкова.

Неподалік розмістилися представники бережанської туристичної агенції „Колумбус” (підприємець М.Харишин), які пропонували подорожі та екскурсії як по Україні, так і за кордоном. Постійна адреса агенції – площа Ринок, 15 (Будинок побуту, 1-й поверх).

Далі охочі могли оглянути, а при бажанні і вдягнути зразки історичного одягу ХІ-XVIII ст., що був відтворений із збірок Бережанського краєзнавчого музею (керівник Н.Голод). Бажаючі сфотографуватись в одязі могли тут же надрукувати фото – неподалік працювала експрес-фотостудія Комп’ютерного центру „Яна” (підприємець А.Якимів).

Найбільшу площу займав театр клубу військово-історичних реконструкцій „Грифон” з Тернополя. Вони відтворювали сцени древніх лицарських поєдинків, напади татар на наші землі, демонстрували стрільбу з луків та арбалетів по живій мішені, пропонували охочим позмагатися з ними у володінні мечем.

У виставковому залі відвідувачі могли переглянути туристичні презентації нашої області і району, а також фільм про Бережани. Презентаційне обладнання представлено Кластером сільського туризму „Мальовнича Бережанщина”.

Дивною була відсутність підтримки міської ради. Причому, із слів організаторів, без підписання умови про прибирання в парку міська рада не хотіла надавати дозвіл на проведення святкування. Для чого і для кого ж тоді розроблявся стратегічний план розвитку міста?..

За словами менеджерів свята Володимира Парація та Надії Волинець,  дане святкування було „пробою пера” майбутнього Фестивалю замку. Попри різноманітність програми, її новизну у нашому місті, рекламу в пресі, на радіо та в Інтернеті, на святі побувало лише кілька сотень людей. Організатори тепер зустрічаються для обговорення та визначення плану дій для організації справжнього Фестивалю замку, який передбачається провести вже наступного року.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Володимир ЯКИМІВ, 

голова БМГО „Рідне місто”,

голова БРГО-КСТ „Мальовнича Бережанщина”