ДИВОВИЖНИЙ СВІТ дитинства і творчості

 

Наше рідне місто Бережани – не Львів і навіть не Тернопіль, де можна піти з дітьми в драмтеатр і в театр ляльки та актора, в палаці культури, дитячі клуби атракціони,спортивні зали, басейни кінозали, в сотні секцій та центрі дозвілля.

В нашому місті – не розженешся, вибір зайнятості дітей після школи, надзвичайно обмежений. І залишаються лише позашкільні заклади від відділу освіти (нач. І. Худий). Саме про один із них, унікально дитячо-юнацький заклад сьогодні і хочеться поговорити.

Будинок творчості школярів – йому в останні грудневі дні сповниться 65 років (директор З.Ю. Токарська) - це унікальна структура в системі національної освіти, спрямована на здобуття знань, умінь і навичок за інтересами, а також забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля.

 

У цьому будинку живе дитинство... Безпосереднє і чисте, розсіяне і захоплене, мрійливе та щире - у всіх своїх проявах, підвладне лише своїм специфічним законам.

Тут живе казка... Вона проходить колись у наше життя та обов'язково колись відходить. Але відлуння її на все життя. Це радість наша і печаль, тихий смуток за втраченим, незавершеним і захоплююче передчуття перспективи майбутнього. Тут вона не закінчується ніколи.

Тут живе творчість... А значить, постійне передчуття свята, коли кожен день сповнений відкриттями, захоплюючими подіями і несподіванками.

Тут живе радість... Радість від спілкування з високим Мистецтвом театру, танцю чи пісні, від вперше самостійно написаного етюду, від сходжених власними ногами прекрасних куточків рідної землі, від співучасті у творчості.

І все це тут - у Бережанському Будинку творчості школярів.

Саме тут можна здійснити розмаїття напрямків творчості та середовища для повноцінного відпочинку, цікавих зустрічей, турнірів, діалогів, де можна послухати музику, поезію, потанцювати, помріяти, випити з друзями чашку чаю.. .чи піти в похід по рідному краю.

У центрі уваги позашкільна педагогіка ставить особистість дитини, її потреби й інтереси, а не предмет, не зміст і навіть не метод, чим суттєво відрізняється від загальношкільної педагогіки.

Позашкільна виховна робота - це й громадсько-виховна діяльність, різноманітні види і форми якої включені в єдиний процес суспільного виховання, її можна розглядати і як метод цілеспрямованого впливу на підростаюче покоління, і як одну з форм соціального спілкування і взаємодії педагогів-позашкільників та їхніх вихованців. Позашкільна робота зумовлена об'єктивно існуючою різноманіттю дітей і підлітків, їхніх індивідуальностей, здібностей, схильностей.

 

Саме в цьому напрямку працюють національно-патріотичний клуб «Лисоня» (кер. Різник Олена) та творче об'єднання лідерів учнівського самоврядування «Лідер-Контакт» (кер. Таран Лариса). На сьогодні питання включення молоді у соціально-політичне життя країни стало нагальною необхідністю. Це пов'язано як з тими змінами, що відбуваються в українському суспільстві так і з розумінням необхідності залучення найбільш життєво активної частини населення до проектування власного майбутнього. Самоврядування стає не тільки шляхом вирішення на місцях проблеми «людського фактору», а і створює простір для реалізації існуючих молодіжних ініціатив.

 

Кожного року, в ці передноворічні казкові дні, Будинок школяра, традиційно і незмінно, проводить блок новорічно-різдвяних свят, концертів і вистав і дитячих ранків  найяскравіших.

Але найяскравішим і найбільшим бажанішим святом, для дорослих і малих, була і є велика театралізована новорічно-різдвяна, музично-концертна програма «Новорічна феєрія» або «Новий рік, привіт!».

Цього року Будинок творчості школярів запрошує на своє День народження – ювілейне святкове передноворічне дійство з нагоди 65 річчя створення дитячої установи:

«Дивовижний світ дитинства» 25 грудня 2010 р о 15:00 год. В будинку культури.

На святі ви зустрінетесь з юними аматорами:

- драм студії «Натхнення» (кер. Васютенко Л.)

- лялькового театру «Гніздечко» (кер. Ониськів Л.)

- драматично-фольклорного театру «Взори» (керівник Різник О.)

Для вас будуть співати і танцювати маленькі вокалісти з ансамблів «Веселі нотки» (керівник Н.Лебідь) «Калинонька (кер. Г.Хиляк)

Вони ж покажуть фрагменти з яскравого мюзиклу по казці «Муха-цокотуха» (кер. Хиляк Г., Різник О.)

І дуже шкода що неможливо в один вечір показати нові прем’єри казок лялькового театру та п’єси-вистави з репертуару дитячо-молодіжних театрів БТШ.

Але вони їх обов’язково покажуть в інтернатах, дітям сиротам та інвалідам, в дошкільних установах, в своєму залі і на районній сцені на протязі наступних місяців.

 

Так само на жаль, ми не можемо ввести у ювілейне свято великі і щемливі сторінки вспоминів про тих людей і їх вагомий внесок в розвиток дитячої творчості в цьому нашому світі дитинства.

А це -  колишні директора: Процик І.В., Бабашова А.І., Пересада М.Г., Люшняк Н.

Керівники гуртків:

[Бідюк Ю., Кіндрацька Г.], Пахолок С., Подуфалий М., Недільський С., Соловей Г., Лещук Ст., Білик П.Ф., Асакасінська І., Хичій В., Дік В., Хицяк В., Даців М., Кузів М., Глушковська Яр., Крицак Ж. яких запрошуємо на душевні зустрічі в БТШ.

Всі 15 педагогів БТШ – висловлюють щиру вдячність батькам, дідусям і бабусям, за їх підтримку, чуйність, розуміння і допомогу.

 

Для них будуть лунати сердечні пісні естрадно-вокальної студії «Крок» (Керівник Р.і Р. Видиші) і будуть завзято танцювати юні танцюристи з хореографічного ансамблю «Вікторія» (кер. Солонинка Т.)

Звичайно, на свято запрошенні ті святкові персонажі, які традиційно співпрацюють і виступають на сцені з дітьми та в агітбригадах.

Це – аматори-ляльки з Гніздечка, Сніговик і Снігурочка, жартівники – домовики і звичайно наша мила корова Ласка.

От Сніговика, діти виліпили собі самі… (з допомогою кер. Р. Колісника, Л. Ониськів) на традиційному конкурсі «Зимових скульптур», яке проводиться на Крутій, в Руриськах чи біля озера. 

З того часу Сніговик  так і «проживає» В Будинку школяра в зимовий період… і завжди, кожний рік – повертається, як «Вітер перемін»:

Та є на світі вітер добрих змін,

Зірковим шляхом повернеться він.

Розвіє смуток, хмари розжене,

Веселку нам він поверне.

Завтра вітер змінить напрямок,

Завтра світле майбуття...

Він прийде, він буде добрим, лагідним

Вітер змін життя!

Не перерахувати, за рік кількість конкурсів, змагань, концертів, дитячих ранків, зустрічей, турнірів… та інших корисних справ, благодійних акцій та нових планів і проектів.

 

Ми хочемо, щоб діти були особливими, яскравими, добрими і любили свій край, рідне місто, свою родину, друзів і були готовими прийти людям на допомогу. Щоб їх таланти, вміння, здобутки були наповнені сердечністю, світлом і добротою. Щоб вони були веселі і здорові, виростаючи з того коріння, звідки виростає від землі до неба дух української нації.

Члени Ради гуртківців БТШ