«Єднаймо Україну Шевченковим словом»

Кобзарю!
Знов до тебе я приходжу,
бо ти для мене совість і закон.
Л. Костенко

21 березня (у міжнародний день поезії) відбулися “Шевченківські вечорниці” - перші у стінах Бережанського районного центру позашкільної освіти.
Історія вечорниць налічує більше 100 років. Ініціаторами перших вечорниць були бережанські гімназисти, про що свідчить афіша, що збереглася: "В соті роковини уродин пророка вільної України уладжує українська молодь бережанської гімназії у вівторок, дня 24 марта 1914 р. в сали "Надія" ТОРЖЕСТВЕННІ ВЕЧЕРНИЦІ" на які має честь запросити Вашу Всечесність з родиною. Молодь і дирекція."

У 2012 році за ініціативи Надії Волинець вечорниці були відновлені і щороку проводилися у виставковому залі ДІАЗу. Співорганізатором цього дійства завжди був ПФТ "ВЗОРИ", а відтепер ми будемо не тільки організаторами, але і господарям вечорниць.
На вечорниці 2017 року ми запросили колективи РЦПО: танцювальні гуртки "СВІТИЛЕН" (кер. Світлана Александрович) та "ПУЛЬС" (кер. Мар'яна Чорна), вокальний гурток "ПОДИХ ВЕСНИ" (кер. Вероніка Чіх), Анастасія Видойник та Вікторія Польник - зразкова студя "Крок" (кер. Роман Видиш), ансамбль "Білі янголи" (кер. Наталя Бідула), НАХК "БОЯН" (кер. Юрій Васенко). ПФТ "ВЗОРИ" представили уривок з вистави М.Чумарної "Відкуплення" (Тарас Шевченко - Ігор Процик, Іван Сошенко - Данило ГАЛАНДЖІЙ) та літературно-музичну композицію "Мар'яна-черниця".
Організатори вечорниць вдячні директору РБК Варчаку І.М. за допомогу у технічному забезпеченні заходу.

Олена Різник,
директор Районного центру позашкільної освіти