ВРАЖАЄ… Підсумок підготовки і проведення фестивалю “Мистецька Бережанщина 2017”

   Ідея проведення фестивалю виникла ще півтора роки тому. За проектом «Резонанс» запрошує…» музично-пісенні зустрічі відбувалися в храмах міста. Залишався на той час ще не апробований на мистецьке звучання лише дворик монастиря оо.Бернардинів. Багатолітні користувачі – виховна колонія – хоч і виселилися, але дозвіл на використання дворика залишався в їх руках. І торік ми його отримали, що відкривало перспективу і надію організаторам фестивалю, щорічно, у другу неділю червня, збиратися там разом із шанувальниками музики, хореографії, драматургії, малярства та поезії, аби з переможцями різних мистецьких конкурсів і олімпіад доторкнутися душею до високого.
   Тоді всі організаційні моменти складалися, можна сказати, успішно: міська і районна ради, на наше прохання, придбали зручні крісла для глядача, комунальні служби створили благоустрій дворика, ми облаштували сцену, о. Михайло Бугай подбав про життєдайну (в гарячу пору особливо) для глядача воду, а львівські майстри своєчасно виготували задуману нами відзнаку “Мистецька Бережанщина” – статуетку “Cонце мистецтва в лавровому вінку” (назву на оргкомітеті запропонував О.Коковін). Ця статуетка засвідчувала перемогу художніх колективів і їх керівників, учнів і їх вчителів, авторів історико-краєзнавчих видань і живописних виставок і мала би спонукати до нових досягнень. І якщо вдатися до порівняння, то бажане здійснилося: минулого року відзначених статуетками «Мистецька Бережанщина» було 61, цьогоріч – 84.

   Ми тішимося у сприянні влади культурному розвитку як Бережан, так і району. Зокрема заміна вікон та проведені ремонтні роботи в Бережанській школі мистецтв ім.М.Бездільного, ремонт Міського будинку культури “Просвіта”, поповнення новими музичними інструментами, виділення коштів для перевезення артистів на республіканські чи міжнародні конкурси… Помітні зміни відбуваються і в Районному будинку культури, хор “Боян” має чудові костюми, зактивізувалася робота сільських клубів…
   З вдячністю хочу згадати про сприяння голови Бережан, Володимира Музички, в тому, що Тернопільська міська рада допомогла у приїзді Галицького камерного оркестру з різдвяним концертом у Бережани.
   З приємністю говорю і про депутатський корпус міської ради, який на наше з керівником відділу культури міста Оленою Мельничук звернення виділити 12 тисяч грн. на проведення сьогорічного фестивалю, а саме на виготовлення статуеток, друку грамот та каталогу відзначених мистецькою нагородою за 2016-2017 рр., проголосував одноголосно “За”. Важливим є сприяння голови РДА Володимира Петровського та допомога районної ради у виділенні коштів на статуетки та дипломи, перевезення на фестиваль дитячого хору “Голосинка” з с.Жуків.
   Олег Венчур, незмінний дизайнер рекламної продукції в творчому проекті «Резонанс»запрошує…», працював над дизайном афіш, програм та дипломів, а для підсилення значимості бережанської статуетки використано на зворотній бік авторську емблему “Бережани – там, де добре…”.
   За упорядкування каталогу “Мистецька Бережанщина 2016-2017” взялася журналіст, заслужений працівник культури України Надія Волинець. Художник-аматор Роман Михальчук погодився представити виставку власних живописних робіт.
   Як і минулого року, постійним спонсором проекту виготовлено в подарунок артистам нові блокноти із зображенням серії картин “Пори року” юної бережанки Яни Якимів. Тернопільське видавництво «Zaza-print» надало знижку на друковану продукцію
   І коли вся організаційна підготовка цьогорічного мистецького фестивалю, включно з інформаційним забезпеченням на сторінках «Бережанського віча» та «Береж.інфо», була завершена, Пенітенціарна служба на звернення міського голови про використання дворика монастиря оо.Бернардинів для проведення фестивалю відповіла відмовою. Згадалися радянські часи.
   Дякуючи ксьондзу Андрію Ремінцю, наше свято не зірвалося – успішно проведене у костелі св. Апостолів Петра та Павла. Гостей зустрічали Олена Різник, керівник та костюмовані учасники фольклорного театру “Взори”, які ж і дарували квіти артистам. А квіти – дарунок ще одного спонсора – магазину “Квіти”, що по вул. Руській, м. Бережани.
   Для тих, хто оглядав виставку друкованих видань, виставку молодих художників, Романа Михальчука, зауважив естетику мольбертів. Вони, а це 12 мольбертів великих та 12 настільних – придбані за кошти глядачів концертів, які влаштовувалися у проекті “Резонанс”запрошує…” Їх щоразу тепер використовують на виставках чи концертах нашого міста.
   У проведенні концертної частини свята сприяли: Бережанська державна школа мистецтв ім.М.Бездільного і директор І.В. Микитюк, включно з озвученням танцювальної частини та наданням електрофортепіано для концертмейстерів. Дуже важливою та потрібною була робота звукорежисера Дмитра Даниліва, фотографів Христини Дулько та Антоніни Мізюк. Велика вдячність сценаристу, почесній громадянці м. Бережани, науковому сівробітнику музею книги Ярославі Мазурак. Чудовий настрій створювали ведучі – незмінна Світлана Пилипишин, директор Бережанського агротехнічного коледжу, та викладач Василь Лещук. Особлива вдячність за вирішення організаційних моментів під час концерту – Надії Волинець і Лідії Зембович, яка упродовж всього фестивалю була на подіумі з відзнаками для переможців. Дякую своїй родині, гостям – артистам, вдячним глядачам.
   До речі, доброчинних коштів зібрано під час фестивалю надійшло 4430 грн., які використані для оплати за дорогу артистам з Івано-Франківська, Рівного, Тернополя, за друк програм та афіш, на додаткові статуетки та дипломи, 10%, як завжди, на пожертву храму.

   Щиро, з особистих вражень та величезною вдячністю - 

Ірина Драбик

СВІТЛИНИ ФЕСТИВАЛЮ ТУТ