Бережани - Ключборк

ХТО І ЧОМУ ЇЗДИВ У ПОЛЬЩУ? 
 
5-6 травня у місті-побратимі Ключборк (Опольське воєводство, Польща) перебувала робоча делегація з Бережан для проведення переговорів щодо 10-літньої співпраці між нашими містами. 
Українська делегація складалася з Володимира Музички – міського голови міста Бережани, Ігоря Гуля - першого заступника міського голови, Василя Зорика – депутата міської ради, директора Державного історико-архітектурного заповідника (ДІАЗ) у м. Бережани, Зінаїди Браїловської - начальник відділу юстиції Бережанського району, Марії Степанової – начальника відділу житлово-комунального господарства Тернопільської ОДА, Романа Механіка – депутата міської ради, приватного підприємця, Володимира Якиміва – голови громадської організації «Рідне місто».
 
На першій нараді мер (бургомістр) Ключборка Ярослав Кєлар представив презентацію розвитку міста та ідеї щодо проведення святкування 10-ліття співпраці. Від імені Бережан з презентаціями та ідеями виступив Володимир Якимів.
Представники Бережан цікавились інфраструктурою Ключборка і шляхами вирішення різних соціальних проблем, рішеннями бізнес-технологій, інвестицій в місто. Вони задавали багато питань щодо спеціальної економічної зони, принципів її створення, податкових пільг, інвестиційних проектів, різноманітних ремонтів і хто несе відповідальність за їхнє проведення, бюджет міст тощо. Також піднімались питання чистоти в місті, вивезення сміття та прибирання снігу з доріг, принципи і робота каналізацій, очисних споруд, ціна куб.м. води… 
 
У той же день делегація відвідала історичний парк міста і оглянула офіси міської ради Ключборка. Опісля пройшлись центром міста і побували на оглядовій вежі євангельської церкви, яка справила велике враження на бережанців. 
 
Після обіду група вирушила оглянути реконструкцію міського водосховища на річці Стобрава та неодноразовий переможець титулу «Містер кемпінг» – розважально-відпочинковий комплекс № 23 у Бакові (біля Ключборка). Тур завершився відвіданням палацу і Лабораторії по розведенню бджіл на пасіці в Мацєйові. 
 
Наступного дня делегація оглянула міський стадіон для ігор першої ліги, ще 4 міських футбольних поля, реконструкцію легкоатлетичного поля та міський парк. 
 
Потім була презентація на «Гідрокомі» - комунальному підприємстві з водопостачання та водовідведення. У дитячому садку № 5 діти представили для бережанців концертну програму. Звідти делегація поїхала оглянути очисні споруди та полігон твердих побутових відходів (сміттєзвалище).
 
День завершився поїздкою у величний костел на Ясній Горі в Честохові. 
У ході переговорів було вирішено наступні питання: 
- основне святкування 10-ліття спів-праці буде проведено в місті Ключборк 2-4 вересня 2011 року (серед делегації із 20-25 чоловік поляки хочуть бачити бережанців, які розпочинали і підтримували з ними співпрацю – С.Гурського, Б.Тихого, М.Винник та інших) з представленням від Бережан концертної частини та мистецьких стендів;
- заплановано проведення конференції на тему: “10 років співпраці - обмін словами, думками і справами”; 
- невелика представницька делегація з Ключборка відвідає Бережани 24 серпня до Дня незалежності та Дня міста; 
- харцежі з Ключборка під час перебування у Бережанах займуться впорядкуванням польських могили на нашому міському кладовищі; 
- готуватиметься список осіб, яких мери міст рекомендуватимуть до нагороди за внесок у поглиблення партнерства між Ключборком і Бережанами; 
- планування проведення спільних культурних, розважальних і спортивних проектів (за пропозицією В.Якиміва). 
 
Візит української делегації відбувся у невимушеній і творчої атмосфери. У зв’язку з піднятими питаннями, можна з упевненістю дивитися у майбутнє з надією на поглиблення партнерства та співробітництва між владою та жителями Бережан і Ключборка.
За матеріалами www.kluczbork.pl