Дорогами Південної Африки в Бережанах?

 
Щоб викликати інтерес до Бережан та їхніх проблем, або інтерес до інших проблем України та світу взагалі - потрібно провокувати. Саме такий шлях (за провокаційним мисленням Сальвадора Далі) розпочав Ростислав Бортник, заснувавши в Бережанах Музей сучасного мистецтва. На афішах глядач часто зустрічатиме абревіатуру МоМА – Museum of Modern Art.
За словами Катерини Ботанової, сучасне мистецтво може трактуватися як таке, що ангажується і активно реагує на стан суспільства та стан сьогоднішнього світу. Інакше кажучи, сучасне мистецтво зумовлюється проектами архітектури, графіки, живопису, скульптури, фотографії, музики, друкованого видання, книжної ілюстрації, кінофільмів тощо. І тепер все це буде не лише близько, але й кожен з нас може стати новою сторінкою історії сучасного мистецтва. Адже МоМА оголошує Конкурс на логотип та гасло Музею. Обов’язковим є вказання абревіатури МоМА, двомовність (українською та англійською мовами), прив’язка до міста Бережани. Вік та національність учасників - не обмежені. Роботи у форматі .jpg або .pdf розміром до 6 МБ і Анкети учасників (ім’я, прізвище, вік, місто проживання, контактні дані) - надсилати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з вказанням теми «На конкурс МоМА». Чекаємо ваших пропозицій до 11.11.2011 включно. Переможець отримає цінний приз.
Також кожен, хто вважає себе творцем в певній галузі мистецтва, може звернутись до директора музею Ростислава Бортника  і спільними зусиллями зробити власну виставку в Бережанах.
Як такого приміщення MoMA не має. В залежності від виду та часу проведення виставки - дислокація буде змінюватись, тим самим буде оживати те чи інше приміщення, що пустує, чи територія, і підкреслювати його проблематику… Також варто зазначити, що МоМА - не юридична особа і не прибуткова організація, а діє на громадських засадах, опираючись на Статут Бережанської міської громадської організації «Рідне місто». 
Перша виставка МоМА стартувала в стінах Краєзнавчого музею, адже, як стверджує його директор Надія Голод: «Краєзнавчий музей теж має наливатись молодим духом. Ми не боїмось креативу». Дякуємо всім працівникам музею за підтримку!
Отож, “двері” МоМА відчинились для всіх 11 вересня 2011 року о 13 год. Ростислав Бортник розповів про свою архітектурну діяльність останніх років. Він розповідав, як 17 студентів Вищої Технічної Школи Каринтії вдруге будували новий корпус для Ithuba Community Center Південно-Африканської Республіки. Власними фото Ростислав запросив усіх поринути в незнайому для нас Південну Африку. 
 
Як наголошує сам Ростислав, – «Це не та Африка, якою всі собі її уявляють: жирафи, слони і бегемоти – це лише одна її сторона, а інша – це безліч люду за жахаючою межею бідності, низьким розвитком освіти. Це – соціум, в якому немає багатьох речей. Коли ми збудували перші декілька квадратних метрів, діти навіть не мали уявлення, як саме ходити по сходах. Але вони хороші люди... Ми зробили певні конструкції з бляхи, що служать не лише щитами для фотовиставки – вони відображають точні розміри хижин, в яких живе місцеве населення».
Виставка «Дорогами Південної Африки» триватиме два місяці. Тому запрошуємо усіх бажаючих, адже якщо у вас немає нагоди самим відвідати Африку, ми привезли її до вас!
Алла СОКОЛОВСЬКА