Спецпогашення ювілейних конвертів

 
В рамках відзначення 200-річчя з дня народження Маркіяна Шашкевича, 6 листопада в Музеї книги у Бережанах відбудеться спецпогашення одразу двох конвертів, присвячених ювілею: художнього маркованого конверта «Укрпошти» та клубного пам’ятного конверта «Маркіян Шашкевич – учень Бережанської гімназії». До випуску  клубного долучились:  Бережанський краєзнавчий музей, Бережанський музей книги, Міське товариство Асоціації філателістів України, Міський клуб «Колекціонер». Ідея – Микола Проців. Художник – Олег Шупляк, а видання  здійснено за підтримки Руслана Кулика. Неординарну подію – спецпогашення конвертів – ми попросили прокоментувати відомого бережанського філателіста Олега Поливка, який активно домагався випуску конверта «Укрпошти» і проведення спецпогашення саме в Бережанах. 
Олег Поливко: «Більше року я листувався з дирекцією «Укрпошти», звертався до голови Львівської обласної організації Асоціації філателістів України Олександра Жарівського та народного депутата Володимира Яворівського, щоб ювілейний конверт пам’яті Маркіяна Шашкевича таки вийшов. І, важливо, щоб його спецпогашення відбувалось в Бережанах – місті, у якому навчався Маркіян. Приємно відчувати свою причетність до важливої події. Запрошую бережанців знайти можливість взяти участь у спецпогашенні конверта пам’ятним штемпелем, який існуватиме тільки один день. Придбавши конверти і погасивши їх в цей день, ви отримаєте добру згадку про святкування 200-літття Маркіяна Шашкевича в Бережанах. Конверт стане цікавим сувеніром, який зможете дарувати чи відсилати друзям і знайомим, а для колекціонерів і музеїв – бажаним експонатом».
 
Бережанець Руслан Кулик долучився до видання «бережанського» конверта, який став уже третім філателістичним випуском у нашому місті в цьому році. До цього видавались поштові картки «Пішки на гору Маркіяна» та «Вершини нашої звитяги».
Руслан Кулик: «Як бережанець, я не міг залишатись осторонь відзначення 200-річчя Маркіяна Шашкевича, який навчався в моєму рідному місті. Тому й підтримав ініціативу музеїв, філателістів і колекціонерів. Намагатимусь взяти участь у проведенні урочистої частини спецпогашення в музеї книги в залі Шашкевича, бо не так часто в Бережанах відбуваються такі неординарні події, які залишають слід в новітній історії міста. Відрадно, що конверт в якості сувеніра вже отримали гості Маркіянового свята, яке відбулося в Бережанах 30 жовтня. Зустрінемось на церемонії погашення конвертів пам’ятним штемпелем, приуроченим славному сину України поету, священику Маркіяну Шашкевичу!”
Б.І.