ФУТЗАЛ. Чемпіонат району: вперше – і вже на ура!!!

10 січня 2018 року півфінальними, матчем за 3-тє місце та за золоті медалі закінчився ПЕРШИЙ Відкритий чемпіонат району з футзалу, до участі в якому зголосилось 16 команд.

Після проведення матчів в двох групах («А» і «Б») за коловою системою визначився квартет команд з кожної групи, який отримав право поборотись за медалі чемпіонату. З групи «А» до вирішальної стадії пробились ДЮСШ Бережани, ФК «Будівельник» з Підвисокого, ФК «Єдність» з Рибник та ФК «Ветеран»; щасливчиками з групи «Б» стали команди МФК «Лисоня» (здолали всіх команд в групі), ФК «Хатки». ФК «Куропатники» та ФК «За Україну».
   За день до Святої вечері, 5 січня 2018 року, відбулися чвертьфінальні матчі першого Відкритого чемпіонату Бережанського району з футзалу.
   Першими на спортивний майданчик вийшли ДЮСШ Бережани (переможець групи «А») та ФК «За Україну» Бережани (четверта команда групи «Б»). Сподівання номінальних господарів на легку перемогу й вихід у півфінал розбились об стіну дисциплінованої гри гостей. І навіть більше: пропустивши першими від Дмитра Головацького, заукраїнівці ще в першому таймі тричі вразили ворота суперника (Віталій Колодка, Юрій Дорош та Роман Фок). Другий тайм команди грали, відштовхуючись від результату: ДЮСШівці атакували, а заукраїнівці забивали (Юрій Дорош та Іван Дмитрієв). Відтак 1:5 і першим півфіналістом турніру став ФК «За Україну».

ФК "Ветеран" - чемпіон району!

Другу чвертьфінальну пару склали МФК «Лисоня» Бережани (переможець групи «Б») та ФК «Ветеран» Бережани (4-та команда групи «А»). Це був матч достойний ФІНАЛУ. Основний час - 0:0; в додаткових екстра-таймах команди по разу вразили ворота один одного (Олег Засєдко та Сергій Клюшніченко). Долю матчу вирішували 6-метрові: 1:2 завдяки чудовій реакції воротаря ветеранів Нестора Колодки.
Ще дві півфнальні путівки за ФК «Куропатники», який 5:0 декласував амбіційний ФК «Будівельник» з Підвисокого; та ФК «Хатки», що 3:1 переміг ФК «Єдність» з Рибник.
   Отож, 10 січня в першому півфіналі, що визначив жереб, зійшлися ФК «За Україну» та ФК «Куропатники». Вже в дебюті куропатницькі футзалісти забезпечили собі комфортну перевагу, двічі вразивши ворота суперників (дублем відзначився Михайло Жига). Перевага в два м’ячі збереглася до фінального свистка: 2:4 і першим фіналістом став ФК «Куропатники».

ФК "Куропатники" - срібний призер

ФК «Хатки» та ФК «Ветеран» Бережани визначали другого фіналіста. Без сумніву, цей матч міг претендувати на найголовніший матч турніру (і значна кількість вболівальників тому підтвердження). Та футзал (як і футбол) тим і цікавий, що найголовніший матч не завжди є ним за фактом. Обмінявшись забитими м’ячами в дебюті гри, команди протягом матчу своїми нестандартними діями ставили, в здавалось би, безвихідну ситуацію суперника, але кожного разу суперник шукав протидію. Та все ж футбольна пані Фортуна цього разу була більш прихильною до молодих душею – другим фіналістом турніру стала команда ФК «Ветеран», що перемогла 4:2.
   У матчі за 3-тє місце ФК «Хатки перемогли ФК «За Україну»
   А справжньою окрасою чемпіонату став фінальний поєдинок між ФК «Куропатники» та ФК «Ветеран». Більшість з присутніх фанатів гри номер один після першого тайму фіналу вже віддавали чемпіонські регалії команді з Куропатник, яка вела 3:1. Та все ж більш досвідчені на смарагдових газонах виявились фартовими і на меншому за розмірами майданчику: 3:3 в основний час, 0:0 в двох екстра-таймах, - і все вирішували післяматчеві 6-метрові. Один промах гравців ФК «Куропатники», один сейв Нестора Колодки – і ПЕРШИМ чемпіоном ПЕРШОГО чемпіонату району з футзалу став ФК «Ветеран».

"Хатки" - бронзовий призер

У вітальному слові Голова (і за функціями на турнірі – арбітр) Бережанської районної федерації футболу Степан Жеребецький подякував усім командам за безкомпромісну гру та дотримання правил «чесної гри», арбітрам за добросовісний арбітраж, спонсорам за допомогу.
   А далі було нагородження, яке проводили Голова БРФФ Степан Жеребецький, Перший заступник Голови БРФФ Ігор Хичій та голова суддівського комітету Віталій Буняк. Спочатку було відзначено кращих в індивідуальних номінаціях: кращим воротарем турніру визнано гравця ФК «Ветеран» Нестора Колодку (зліва), а кращим гравцем – Дениса Мострянського з ФК «Куропатники (зправа) - обоє отримали грамоти та грошову винагороду.

Бронзовий призер, як і срібний, отримав грамоту та Кубок. А нестаріючим тілом та молодим душею – чемпіону району з футзалу 2017 року – команді ФК «Ветеран», яка вдячна спонсору (власнику ресторану «Едем» Руслану Драгану за моральну та фінансову підтримку), вручено грамоту, Кубок та грошову винагороду.
   Турнір став історією, але є надія, що в наступному році Чемпіонат з футзалу стане ще цікавішим й збільшиться конкуренція та кількість команд.