#Майдан у Бережанах (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Щодня о 16 год. Молебень (?) і Народне Віче (біля Тараса Шевченка).
Виїзд на Київ: 096.1377569, Поселення кримських сімей: 067.6729514
Бережанський Штаб Опору: 097.5332029, 097.8649060.
 
Дивіться DOZOR.TV Читайте: МайданУкраїнська ПравдаРадіо "Свобода" Шукайте в соц.мережах: #ЄвроМайдан.

 

06 лютого.

Після Молебеню з промовою виступив о. Микола.

На Віче виступив Василь Калинюк.

На #Майдані розійшлося 130 примірників другого числа часопису «Береж інфо».

 

07 лютого.

Після Молебеню з напутньою промовою виступив о. Роман.

На Віче Оксана Постолан коротенько прозвітувала про фінанси та відправлення на Київ. Тоді звернулась до присутніх чоловіків із проханням допомогти розвантажити машину дров, які заготували хлопці з Лапшина, та скласти їх у мішки, а мішки поскладати в двір Ратуші.

Зголосилось біля 30 осіб. За 21 хв. все було зроблено. На закінчення навіть прибрали місце роботи – замели тріски та прибрали сніг. Це був добрий приклад самоорганізації людей, одержимих доброю справою і об’єднаних бажанням допомогти тим, хто на #Майдані.

 

09 лютого.

В цей день у Бережанах відбулася акція солідарності, яка підтримана Євромайданами України на захист репресованих та заручників, проти «беспрєдєлу» правоохоронних та судових органів. Спочатку був традиційний Молебень до Матері Божої, який провели священики українських церков о.Микола та о.Роман. Опісля молебню та проповіді розпочалося Народне Віче, на якому виступили: Василь Калинюк і Галина Проців - члени районного Штабу опору; Микола Проців, краєзнавець; Борис Ткач, активіст Євромайдану м. Хмельницький, голова Хмельницької Крайової Організації Всеукраїнського Лікарського Товариства.

Учасників Народного Віча поінформовано про події на київському #Євромайдані та #Майданах України. Заявлено про ставлення до репресій та їх натхненників, про «беспрєдєльщиків» від влади. На Віче оприлюднено Заяву українських #Євромайданів та оголошено про те, що в неділю, 16 лютого, відбудеться освячення Прапора загону Народної Сомооборони Бережанщини. 

 

10 лютогоВ міській раді відбувся Круглий стіл з питання Статуту територіальної громади.

В ході обговорення було вирішено створити робочу групу в наступному складі: міський голова В.Музичка, секретар міської ради П.Гончар, депутати міської ради О.Венчур, О.Захарків і В.Літвінов, юрист міської ради М.Бердник, юрист районної ради В.Видойник, представники громадськості: Л.Зелінський, Г.Проців, А.Скальський, В.Якимів.

 

 

В суботу, 15 лютого, представники Бережанщини поїхали в Тернопіль, де прийняли участь в Народній Олімпіаді. Команди змагалися за першість у вправах з автомобільними шинами, у метанні на влучність бруківки, гранат та списів, перетягуванні линви тощо. Бережанська команда, хоч і не взяла «першості», проте була відмічена Кубком і грамотою «За волю до перемоги».

В Бережанах 15 лютого на #Майдані запроваджено нову традицію – виконання однієї з пісень на слова Тараса Шевченка. На цей раз співали «Думи, мої думи». Учасникам Віче було роздано слова пісні. Диригував великим колективом заслужений працівник культури України, керівник хору «Просвіта» Зиновій Головацький.

Того ж дня представники Бережанського #Майдану прибули в Одесу на 2-й Форум #євроМайданів, який цього разу був міжнародним (були делегати з Польщі, Франції, Росії). На Форумі були прийняті Звернення: до народних депутатів України; до народів та урядів країн ЄС, США і Канади, а також Резолюцію «Про звільнення заручників».

 

 

16 лютого на Бережанському #Майдані Молебень відслужили о. Микола й о. Василь. Оксана Постолан прочитала привітання та подяку мешканцям Бережанщини за підтримку #євроМайдану в Києві від Андрія Парубія. Знову прозвучали Шевченкові «Думи, мої думи».

В Одесі 16 лютого відбулася кількатисячна хода через місто. На в чолі колони учасники Форуму несли «бойовий» 12-метровий прапор, якого представники Бережанщини привезли з собою.

 

Наступного дня, 17 лютого, революційний прапор повернувся в Бережани, а учасники Форуму розповіли на #Майдані про свої пригоди в Одесі.

Бережанцям на #Майдані було роздано для вивчення тест пісні «Садок вишневий коло хати».

 

В Києві 18 лютого зібралося Народне Віче. Люди вирушили під Верховну зРаду. Внутрішні війська (цікава назва – війська для війни всередині країни, тобто з народом? – ред.) спільно з «беркутами» розпочали бойові дії. Внаслідок сутичок знову починають гинути люди…

 

19 лютого в Бережанах проходить акція «Підживи грядочку» - перед будівлею РДА палять шини, скликаючи людей до спротиву. Підприємства і магазини міста зачинені. Оголошено мобілізацію. Дзвонять церковні дзвони.

Сесія райради прийняла бюджет, визнала роботу РДА незадовільною, висловила недовіру голові РДА Пудлику. Не знайшовши жодного (!) працівника на робочому місці, Самооборона забарикадувала кабінети РДА (3-й поверх). Начальник РВ УМВС повідомив про неперешкоджання мирним акціям. СБУ тієї ж думки. Народ пішов до прокуратури питати прокурора про його позицію. Не вдовольнившись його поясненнями, всіх попросили вийти і опечатали будівлю.

#Майдан пройшовся по місту: поскандували під районним судом, опечатали кабінети начальника поліклініки Липного та віділу культури Драбика.

Усім начальникам відділів, які досі є членами ПР, виставили умову: написання заяви на звільнення з роботи! Штаб спільно з депутатами міської і районної рад влаштували (разом з представниками райвідділу та Самооборони) круглодобове чергування будівлі райради.

 

20 лютого 2014 р. в Києві загинув Устим Голоднюк, студент Бережанського агротехнічного інституту, уродженець Збаража, 1994 р.н.

Ще зранку представники ректорату агроінституту боронили студентам йти на #Майдан, але почувши про загибель Устима, відпустили студентів й самі долучилися. В Бережанах оголошено тижневий траур і заборону продажу алкоголю.

Услід за депутатами ВР, почали «сипатися» регіонали на Бережанщині. Заяву на вихід з партії та фракції ПР написав Олександр Чачо (оскільки Я.Тринька відмовляється приймати заяви, Чачо подав її в Тернополі). Про подібну ідею говорив і колишній голова РДА Ю.Пудлик.

Цього ж дня Західною Україною по всіх містах, містечках і селах поширилися чутки про «тітушок, які погромили сусідів і їдуть до нас». Хоча багато хто не вірив цій неперевіреній дезінформації, проте була скликана місцева Самооборона, яка разом з міліцією та мисливцями цілу ніч патрулювала місто.

 

21 лютого зранку в Центрі переливання крові ЦРКЛ проходила добровільна здача крові для потреб київського #Майдану. Кров здали: 23 військові в/ч А-1461 та 2 в/ч А-3200, 7 працівників Лісгоспу, 2 медиків, та інші – загалом 39 чоловік (і жінок).

Церква Євангельських Християн закупила ліків для #євроМайдану на 4.400 грн. (з них 400 грн. знижки від аптеки «Аляска»).

На #Майдані з’явилося ще 2 скриньки – для родини загиблого Устима Голоднюка та для хлопця, якого «відсудили» в Києві для домашнього арешту.

 

22 лютого, навіть попри дощ, на #Майдані приходить все більше небайдужих людей, які моляться, слухають проповіді та виступи, завершуючи усе славнем «Ще не вмерла України ні слава, ні воля».

 

В неділю, 23 лютого, майже сотня бережанців поїхала в Збараж на похорон Бережанського студента Устима Голоднюка. Загалом на похороні було від 3-х до 5-ти тисяч людей. Представники Штабу передали зібрані на #Майдані кошти родині загиблого. Допомогу також надали представники БАТІ. Бережанські студенти йшли похоронною ходою з революційним прапором, з яким ще в листопаді починали ходити по Бережанах…

 

24 лютого на Бережанському #Майдані були озвучені і прийняті «Принципи розвитку демократії в районі». Дані пропозиції були прийняті за основу з наступним обговоренням на Круглому столі в неділю, 2 березня, в Краєзнавчому музеї. Початок о 14 год.

Також було ологошено про утворення Люстраційної Комісії: Олександр Коковін — голова, члени: Володимир Видойник, Андрій Довбенко, Іра Мартинишин, Оксана Постолан, Галина Проців, Володимир Якимів. Інформацію щодо хабарництва, здирництва, розкрадання майна прохання надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Депутат Богдан Була розповів про напрацювання комісії міської ради щодо перейменування вулиць в Бережанах на Героїв Майдану та імені Устима Голоднюка.

Пізніше на #Майдан підійшла Самооборона з її керівником Олегом Захарківим, який звернувся до міської ради щодо перейменувань вулиць та повідомив про звільнення колишнього «регіонала» О.Чачо з роботи в магазині «Колібріс».

 

24 лютого ще 11 осіб здали кров для потреб #Майдану:

5 з Урманя, 2 з Підвисокого, 2 з Бережан та по 1 з Підлісного і Жукова.

 

25 лютого кров здали ще 32 осіб.

Протягом 7 (семи!) годин тривала Революційна сесія районної ради, на якій було прийняті Рішення щодо звільнення багатьох чиновників.

Увечері представники Революційного Штабу Опору відправили у Київ (замість згорілого) новий намет з усіма необхідними засобами.