Бережанський прокурор - «стахановець» (ОНОВЛЕНО)

10 січня 2014 р. Тернопільський окружний адміністративний суд продовжував розглядати справу № 819/3128/13а «Прокурор Бережанського району проти міської ради». Прокуратура Бережанського району просила скасувати Рішення міської ради № 766 від 22 листопада 2013 р. «Про заяву депутатів міської ради». Сам О.Бурик так і не був жодного разу на засіданнях по тій справі, тож інтереси нашої прокуратури представляв тернопільський прокурор. 

Попри недолугість висунених звинувачень (навіть суддя посміхалася) та розумні заперечення секретаря міської ради Петра Гончара про те, що депутати висловлювали волю бережанських виборців, попри неможливість опротестування даного рішення (оскільки Звернення депутатів «Про недопущення зриву підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом» було опубліковане в «Береж.інфо» № 262 ще 28 листопада 2013 р.), суд все-таки вирішив:

1. Задовольнити позов прокурора Бережанського району;

2. Визнати протиправним та скасувати Рішення міської ради.

Повний і мотивований текст рішення суду повинен би вже потрапити в міську раду для подачі апеляції.

28 січня 2014 р. в Бережанах відбулося 2 засідання ХХІ сесії Бережанської районної ради, на якому було прийнято 3 (ТРИ) питання, депутати вирішили наступне засідання провести 31 січня.

 

На фото (зліва направо): голова Бережанської РДА Ю.Пудлик (якому 31 січня 2014 р. района рада висловила недовіру), начальник Бережанського РВУМВС В.Гросу, прокурор-"стахановець" Бережанського району О.Бурик.

Але того ж дня, 28 січня, прокурор Бережанського району О.Бурик подав Адміністративний позов в Тернопільський окружний адміністративний суд про визнання протиправними дії Бережанської районної ради по 4 (ЧОТИРЬОХ) рішеннях, причому останнє питання - про недовіру голові РДА - розглядатиметься на третьому засіданні 31 січня!
Є й багато інших ляпсусів у його позові - Райрада проголосувала за створення Наглядової ради, а прокурор виступає проти райвиконкому(!) тощо.
А наступного дня, 29 січня, держвиконавець ДВС юстиції А.Господар написав Постанову про заборону голові Бережанської райради підписувати рішення райради, включаючи ЩЕ НЕ ПРОГОЛОСОВАНЕ...
 
 
 
 
 
Отака у нас влада - працює на випередження!

31 січня 2014 р. відбулося третє засідання XXI сесії Бережанської районної ради.

На засідання виносилися наступні питання:

1. Про департизацію керівництва РДА.

2. Про створення об’єднання депутатських фракцій «Народна Рада».

3. Про відміну рішень районної ради.

4. Про звід голови райдержадміністрації про виконання програми соціально-економічного розвитку за 2013 рік.

5. Звіт про виконання бюджету за 2013 рік.

6. Про програму соціально-економічного розвитку району на 2014 рік.

7. Про проект районного бюджету на 2014 рік.

8. Про недовіру голові Бережанської районної державної адміністрації.

9. Про стан забезпечення громадського порядку на території Бережанського району

Враховуючи попереднє поширення інформації в Інтернеті про діяльність прокурора Бережанського району щодо оскарження НЕІСНУЮЧОГО рішення, депутати хотіли надіслати лист в Генпрокуратуру про «діяльність» прокурора-«стахановця». Але під час сесії голова райради В.Німко повідомив, що О.Бурик по телефону заявив, що він написав заяву на звільнення з органів прокуратури.

Районна рада врахувала усі прокурорські зауваження «на випередження», скоригувала порядок розгляду рішень, і зажадала спершу заслухати звіт регіонала Ю.Пудлика, голови Бережанської райдержадміністрації, проте останній (як і його застпники) не з’явився на сесії. Тож депутати поставили на голосування питання про недовіру. Результати голосування: 42 – «ЗА» недовіру голові РДА, 2 – «проти» (усього - 52 обранців).

Інформацію про ці події ось так подає Прес-служба прокуратури Тернопільської області:

А ось так розповідає Степан Кленик, депутат Бережанської районної ради:

«Зібравшись 31.01.2014 року на ІІІ засідання 21-ої сесії депутати, перш за все, обурились діями прокуратури, яка оскаржила рішення сесії, що не завершила свою роботу, а отже її рішення не набрали чинності. Ряд депутатів запропонували внести зміни до рішень, які забезпечать їх правову обґрунтованість та врахують думку громадськості. Так прийнято до відома повідомлення депутатських фракцій Української народної партії, Народного Руху України, Народного союзу «Наша Україна», ООВО «Батьківщина», ВО «Свобода» про створення міжфракційного об’єднання “Народна Рада».

За основу своєї діяльності об’єднання визначає реалізацію рішень “Народної Ради України», створеної Всеукраїнськими Зборами громадян, які відбулися 19 січня 2014 року в м. Києві. Оскільки в «Народну Раду» ввійшли 40 депутатів із 52-ох обраних, їх погоджені рішення стануть відповідно рішеннями Бережанської районної ради.

Враховуючи побажання громадськості, у т.ч. Бережанського Майдану, створено Наглядовий комітет при районній раді, як аналітично-інформаційний та дорадчий орган, щодо здійснення структурними підрозділами Бережанської  райдержадміністрації делегованих радою повноважень. Рішення прийняті наглядовим комітетом стануть обов’язковими для розгляду на засіданні постійних комісій та на сесіях районної ради.

Своїм рішенням «Про внесення доповнень до рішення районної ради №250 від 24.12.2013 року «Про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території району» депутати звернулися до громадян з ініціативою створення добровільних, невоєнізованих формувань з охорони громадського порядку у відповідності до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону».

Особливо резонансним був розгляд питання «Про недовіру голові Бережанської районної державної адміністрації». 42 із 44 присутніх на сесії  депутатів проголосували за недовіру голові Бережанської райдержадміністрації Пудлику Ю.Й. (рішення опротестовано прокуратурою району 28 січня і 3 лютого! – ред.).

Шановний голово Бережанської райдержадміністрації Пудлику Ю.Й, скільки разів вам потрібно висловити недовіру, щоб ви заспокоїлись і пішли з Бережан?

 

На фото: Маєток Ю.Пудлика в Козові (Більше фото - в Однокласниках).

Депутати районної ради переконані, що для стабільності політичної ситуації в районі, голова райдержадміністрації на час виконання посадових обов’язків повинен призупинити членство у політичній партії. Щодо організаторських здібностей нового керівника району (чого лише варті переведення міжрайонної податкової інспекції та санітарної служби з Бережан у Козову), то депутати поки що вірять у його талант і бажають виконати, хоча б половину тих обіцянок, які роздані п. Пудликом за останній місяць».

Вітаємо депутатів районної ради з правильними рішеннями і бажаємо ствердження народовладдя на Бережанщині!

Б.І.