ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Міському голові м. Бережани МУЗИЧЦІ В.Я.
Депутатам Бережанської міської ради
 
   Звертаються до Вас жителі мікрорайону Депутатська та прилеглих вулиць: Комарова, Червоної, Тичини, Володимира Великого, Гоголя, Зоряної, Кривоноса, а також небайдужі бережанці. Нам стало відомо, що міська рада винесла рішення від 30 березня 2017 року N554 про надання дозволу виконавчому комітету Бережанської міської ради  на  складання проекту землеустрою щодо продажу права оренди шляхом  аукціону земельної ділянки  орієнтовною площею 0,13 га для будівництва  та обслуговування  багатоквартирного житлового будинку по вул. Депутатська в м. Бережани.
   На даній ділянці згідно з попередніми рішеннями міської ради та генерального плану міста розміщена дитяча спортивна площадка, єдина в даному мікрорайоні, де діти більше ніж з 200 будинків і квартир мають можливість провести дозвілля. Мешканці прилеглих територій більше 15 років своїм коштом благоустроюють і приводять до порядку  площадку, десятки і сотні дітей мають можливість пограти в футбол чи інші спортивні ігри.
   В безпосередній близькості до ділянки знаходиться артезіанська свердловина. Тому територія відноситься до охоронної зони (25-50 метрів), що унеможливлює будь яке будівництво. Також через територію проходять газові та комунікаційні мережі.
   Ми вважаємо, що будівництво багатоповерхівки порушить будівельні норми, зокрема стосовно допустимої щільності населення. Нова забудова грубо порушить вимоги ДБНів та призведе до погіршення житлових умов.
   Під час ухвалення своїх рішень Бережанська міська рада не врахувала інтереси мешканців, чим порушила Закон України «Про основи містобудування». У ст. 5 Закону сказано, що при здійсненні містобудівної діяльності повинно бути забезпечене «урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва». Жодних громадських обговорень міська влада не проводила.
   Нова житлова забудова порушить норми ДБН, які передбачають розміщення майданчиків (ігрові, для відпочинку, спортивні, для господарських цілей, для вигулу собак, для автостоянки) на певній відстані до вікон будинків. Площі земельної ділянки, виділеної під забудову, не вистачить на розміщення майданчиків з дотриманням усіх нормативних відстаней.
   Вже багато років мешканці будинків, що прилягають до місця потенційної забудови, чекають, що на цій ділянці буде розміщено повноцінні майданчики рекреаційного та спортивного  призначення, як того вимагає закон. Та замість них вкотре отримують чергову спробу збудувати висотку з порушенням будівельних норм та законодавства.
  Тому просимо: відмінити рішення про можливий продаж даної території та її подальшу забудову; посприяти жителям м.Бережани в благоустрої даної спортивної площадки.
 
Жителі Бережан (всього 60 підписів)