Депутатські будні

   Наша редакція вже неодноразово порушувала питання неймовірно роздутого штату міської ради та заробітних плат наших чиновників. Проте ефекту справжньої бомби перед новорічними святами стало звернення місцевого депутата Валентини Черкасової в соцмережах. Подаємо матеріал автора без правок та коментарів. А громада, яка є джерелом влади в місті, нехай сама вирішує, чи ходити по обочинах розбитих неосвітлених вулиць попри баки з невивезеним сміттям та повністю знищеним бізнесом і десятками підприємств, чи все таки запитати себе і когось - а що дало десятикратне збільшення чиновників в місті та десятикратне підняття заробітної плати тим же чиновникам?..

Б.і.

 

Чому я не голосувала за міський бюджет?

   20 грудня я вперше прийшла на бюджетну комісію, хоча й не являюсь її членом. Прийшла не з цікавості. Прийшла – бо хотілось подивитись в очі тим людям, які запропонували на розгляд сесії проект бюджету, що являвся еталоном цинізму по відношенню до жителів міста. Заробітна плата працівникам міської ради була закладена з розрахунку: посадовий оклад + надбавка за ранг + надбавка за вислугу років + премія + надбавка «ЗА ОСОБЛИВІ !!!!! ДОСЯГНЕННЯ!!!!!» - і це щомісячно!!! Окрім того, всім працівникам передбачено одноразові виплати, а саме: допомога на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати + матеріальна допомога в розмірі середньомісячної заробітної плати + премія до Дня Незалежності + премія до Дня працівника місцевого самоврядування + премії працівникам з нагоди професійних свят (день бухгалтера, день юриста та всіх інших професійних днів!!!).

   В ході дискусії вдалось врятувати від проїдання лише незначну суму - менше мільйона гривень, шляхом зменшення одноразових виплат (на оздоровлення, матеріальної допомоги) з розмірів середньомісячної заробітної плати, до розмірів посадового окладу. Це все! Всі інші, вище перелічені, надбавки, доплати, премії, будуть сумлінно виплачуватись, роздутому до неймовірних масштабів, штату міської ради! Я в шоці! Особливо від «ОСОБЛИВИХ ДОСЯГНЕНЬ!».

   Поруч з нами розвиваються і процвітають такі ж не великі містечка: Козова, Підгайці, Рогатин – це ті близькі сусіди, де досягнення місцевої влади є очевидними. А тепер озирніться навколо! Бо на відміну від всіх, без винятку, сусідніх міст, наші особливі досягнення полягають в тому, що в нас – падають балкони, фонтанують водогони, топляться машини на дорогах і пішоходи на тротуарах, невідомо яким чином з’являються, де попало, кіоски, не відомо ким тримається базар-гуманітарка на вул.Січових Стрільців і ніхто не знає ким збираються за нього гроші і кому ті гроші надходять і це далеко не вичерпний перелік «ДОСЯГНЕНЬ»!!!

   У нас є спеціаліст міської ради із залучення інвестицій, але інвестицій не видно. У нас є спеціаліст міської ради із забезпечення депутатської діяльності, але ми навіть не маємо належної якості відео трансляції сесій міської ради – то звуку немає, то зображення пропадає. Таких «фахівців» в штаті міської ради є багато. І всі ці спеціалісти та їх «ОСОБЛИВІ ДОСЯГНЕННЯ» щедро і щомісячно оплачуються з міського бюджету, з нашої з вами кишені, шановні мої бережанці, з чим я нас з вами і вітаю!

   На превеликий жаль, окрім мене, не знайшлось депутатів в міській раді, які б голосували «проти». І хоч кажуть що «один в полі не воїн», але це ще залежить від того, який той один! Я воюю і буду продовжувати воювати. Воюю за ефективне і прозоре використання бюджетних коштів, за спрямування їх на розвиток і процвітання нашого міста, а висновки робити Вам!

Валентина Черкасова