"Реформаторська" епопея

Відповідь на деякі коментарі до статті «"Реформатори" позбавили село майбутнього?».


Чому бракує дітей у Раївській школі?

Основною причиною зменшення кількості дітей в Раївській школі на сьогодні, є те, що директори бережанських шкіл, аби укомплектувати класи, приймають дітей села в свої школи, з тих, чи інших причин. Прийняли і приймають їх зараз. Міські школи, таким чином, своєї проблеми так і не вирішили, а створили нову, що й привело до цієї трагедії, бо звільнення вчителів і закриття школи - це і є трагедією часу.

Судячи із виступу начальника відділу освіти, на сесії міської ради, де було справно доведено до відома причину закриття школи, присутніх там вчителів і депутатів, так би мовити, поставлено перед фактом. А от причину цього факту доповідач, та й взагалі ніхто не пояснив. А причиною, на мою думку, зменшення кількості дітей в Раївській школі, на сьогодні є те, що директори Бережанських шкіл, з тих, чи інших причин, прийняли і приймають учнів, які мали би вчитись в Раївській школі.

На сьогодні в школі було би 36 учнів. Але 15 учнів, із цих 36, уже навчаються в міських школах. Це відповідь на питання, чому мало учнів?

Чому так сталося? Хто це допустив? На мою думку, причиною є невміння або небажання, контролювати, прогнозувати, розплановувати життя сільських шкільних закладів відділом освіти. Тут би вам проявити волю, і не допустити відтоку учнів із однієї школи в іншу, просто заборонити, (якщо Закон це дозволяє) або пояснити директорам шкіл, до чого може призвести їхня поведінка з прийому учнів із сіл.

Цікаво, що більшість із службовців є вихідцями із сіл, і дивно, що в них не йокнуло серце, приймаючи таке рішення. А от школу, де вони навчались, думаю, потрібно закрити, за те, що їхні вчителі не зуміли привити любов до села і школи.

Щодо грошей.
Ви не ставили собі питання, скільки їх закопано в дороги? А користі? А скільки коштів витрачено на ремонт, нової будівлі міської ради, і скільки на техніку? Адже працівники м. ради не прийшли з лісу, і до цього кожен з них мав забезпечені робочі місця технікою та всім іншим. І міська рада працювала нормально. Можливо ще багато дечого потрібно придбати міській раді, але….. не на часі.

Хочу ще раз повернутись до “історичної” сесії, де ви, службовці міської ради, вже все вирішили, запропонувавши замість школи зробити музей, і ще низку ідей додали. А хто вам дав на це право, не порадившись з депутатами, мешканцями села, вирішувати долю приміщення школи, адже вам його дали тільки в користування? Будівля школи належить міській раді, місцевому самоврядуванню, належить нам, мешканцям села. А нашими представниками в міській раді є депутати, які зобов’язані приймати узгоджені з нами рішення. Для цього ж їх обирали! Так вимагає Закон.

Поки на посади, які вимагають компетентних, працьовитих, чесних службовців, будуть приймати з огляду на партійну належність, чи по «інших» причинах, будемо мати те, що маємо.

Хочу подякувати Ірині Кивух за коментар, який я повністю підтримую.

Ірина Кивух:Дивно, на утримання кількості дармоїдів і блюдолизів та виділення їм коштів на премії за дууууже важку працю і напруженість в роботі в міській та районній радах коштів ніколи не бракувало, а на утримання кількох вчителів та хати постшевченківського періоду для навчання дітей - нема. Собі на ремонт кабінетів та сучасну техніку, до якої дивляться, хіба, як конче припече або знічев'я то теж, будь ласка, а дітям - фіг вам”.

Маркіян ІВАНКЕВИЧ