Бережанська ЛИПА: “золота” чи “нагла”?

   Спершу ми просто фіксували в нашій групі соцмережі Facebook процес реконструкції даху над рестораном "Золота ЛИПА" на площі Ринок, 5 в Бережанах:

  9 жовтня — демонтаж даху (без будь якого огородження небезпечної території);

  16 і 17 жовтня — розвантаження цегли;

  18 жовтня — підняття цегли на дах (без належного обгородження території) і початок зведення стін;

  24 жовтня і 1 листопада — продовження будівельних робіт.


  Потім підготували відповідне Звернення до начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області Романа Медведя (вручено 06.11.2018), продублювавши його на ім'я міського голови Бережан Володимира Музички (вручено 12.11.2018).

  Невдовзі на своєму сайті Бережанська міська рада виставила (згідно метаданих - 15 листопада) документ про "Містобудівні умови та обмеження від 09.11.2018 р. № БР- 031" на "Реконструкцію торгового комплексу з надбудовою технічного поверху площа Ринок, 5, м. Бережани" виданий Ковальській Ніні Іванівні.

  Згідно "Містобудівних умови та обмежень від 09.11.2018 р. № БР- 031” підписаного начальником відділу ЖКГ, містобудування та архітектури Бережанської міської ради Зіновієм Халупником - “гранична висота будівлі — до 13,0 метрів”. Для порівняння, висота гребеня даху міської Ратуші (площа Ринок, 1) — 13,65 метри. Але якщо для Ратуші за “0” (нуль) беруть рівень бруківки довкола (яку пізніше мають опустити на 40 см до історичного “нуля”), то для “торгового комплексу” (на площі Ринок, 5) — чомусь за “нуль” прийняли... рівень підвіконня другого (!) поверху! Відповідно тоді висота торгового центру насправді мала би бути меншою за Ратушу — лише 11,34 м. Та якщо полічити від рівня тротуару, тоді отримаємо висоту “оновленої” будівлі — 16,21 м, що на 3,21 м вище граничної висоти будівлі та на 2,56 м вище від гребеня даху Ратуші!

 

  Якщо подивитися на призначення реконструкції будівлі - “надбудову технічного поверху”, то згідно “ДБН В.2.2-9-2009. ГРОМАДСЬКІ БУДИНКИ ТА СПОРУДИ. Основні положення”:

  “Поверх технічний - поверх для розміщення інженерного обладнання та прокладання комунікацій; може бути розташований у нижній (у тому числі, технічне підпілля), верхній (у тому числі, технічне горище) або у середній частині будинку. Примітка. Розміщення приміщень не технічного призначення у технічному поверсі не дозволяється.” Відповідно виникає багато запитань щодо проектованих перегородок на “технічному поверсі”, а також відсутність вже наявного дверного пройому в зовнішній стіні...

  Щось забагато “липи” в тій реконструкції “Золотої Липи”...

Б.і.