Псевдоукраїнські Facebook-спільноти як інструмент інформаційної війни

  У 2018 році месенджер Telegram надав згоду надавати спецслужбам Росії за рішенням суду дані користувачів, які підозрюються у тероризмі. Ці дані включають не лише ІР-адреси, а й номери телефонів, доступ до повідомлень у чатах...

  Спеціальні майданчики у месенджерах створюються російськими спецслужбами для поширення фейків про Збройні Сили України, збору інформації про них для подальшої дискредитації українських військовослужбовців та Збройних Сил України в цілому.

 

  Не виключенням стали і проукраїнські спільноти у популярній соцмережі «Facebook». Аналізуючи активність користувачів, спостерігається певний алгоритм за яким працюють представники країни-агресора.

  Зокрема, російською стороною виокремлюються або створюються новинні та інформаційні сторінки, які здебільшого висвітлюють актуальні суспільно-політичні події в Україні. В подальшому спільнота або сторінка переформатовується на вигідний російській стороні формат та, залучивши максимальну кількість аудиторії з числа українських користувачів соцмережі, публікують маніпулятивні та пропагандистські матеріали, тим самим створюючи інформаційних резонанс в суспільсьтві.

  Як правило, адміністраторами зазначених спільнот є бот-мережі фальшивих акаунтів, зареєстрованих на території третіх країн, що дозволяє конспіративно проводити інформаційні атаки не викриваючи участь у цьому країни-агресора.

  Враховуючи якими методами проти Українського суспільства ведеться війна на інформаційному просторі та в мережі-Інтернет, сьогодні особливо важливо споживати інформацію та обирати джерела цієї інформації відповідально.