На Тернопільщині слідчого прокуратури й суддю підозрюють в хабарництві

Гроші посадовець прокуратури та служитель Феміди вимагали та отримали за “потрібний” вирок у кримінальній справі. Чіткого коментаря цього випадку в прокуратурі нашої області отримати не вдалося. Там підтвердили лише факт затримання слідчого. Щодо судді - інформацією не володіють.

Ми не можемо надавати будь-якої інформації стосовно даної справи, оскільки слідство веде не обласна прокуратура, а Генеральна прокуратура України, - пояснює прес-секретар облпрокуратури Леся Долішна. - У нас немає навіть копії постанови чи інших офіційних документів. Але позиція керівництва обласної прокуратури чітка — кожного порушника закону, незалежно від місця роботи та посади, мають притягнути до відповідальності.

Про яку саме відповідальність для порушників йде мова, в прокуратурі також не уточнюють, оскільки не мають слідчих матеріалів. Разом із тим, згідно зі ст. 368 Кримінального кодексу за такий вчинок загрожує позбавлення волі на термін до 12 років. Щоправда, якщо притягти до відповідальності слідчого прокуратури — для правоохоронців не проблема, то з суддями ситуація складніша. Аби вкинути за грати суддю-хабарника, правоохоронцям часто потрібно свої дії узгоджувати з Верховним судом Ураїни, а то й із Верховною Радою.

"20 хвилин"