Про торгівлю первоцвітами

Щорічно на території Бережанського району, та й взагалі Тернопільської області великих розмахів набуває торгівля весняними рослинами – так званими первоцвітами, занесених до Червоної книги України, та тих, що охороняються регіональними червоними списками.


Важких непоправних втрат завдає масовий збір першоцвітів – підсніжника, конвалії, проліска, цикламена та крокусу, що призводить до їх послаблення та поновлення. Основними місцями незаконної торгівлі є ринки, стихійні ринки, транспортні розв'язки, зупинки громадського транспорту, залізничні станції та місця масового скупчення людей.

Пік торгівлі приходиться на 6–9 березня, 80% квітів реалізується саме 8 березня.

Проте заборона  ця ігнорується відкрито та нахабно. Дільці, які наживаються на знищенні рідкісних рослин, повинні зрозуміти, що, добуваючи собі гроші, вони позбавляють своїх дітей чи внуків бачити цю красу в майбутньому.  Торгівля цими рослинами забороняється статтями 88-1, 90, 159, 160.164 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, Законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про рослинний світ" та "Про Червону книгу України".

З метою попередження та припинення правопорушень, пов'язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин щороку правоохоронці Бережанщини на вимоги законів України та з метою захисту, відновлення видів рідкісних рослин,  навесні з лютого по травень місяць   проводяться профілактичні заходи під умовною назвою  «Первоцвіт».   

При виявленні порушень природоохоронного законодавства складатимуться протоколи про адміністративні правопорушення з наступною їх передачею на розгляд відповідним судовим органам.  

Бережанський РВ УМВС України в Тернопільській області закликає громадськість проявити свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів! Заради збереження унікальної української природи та, зокрема, мальовничої Бережанщини.

Ірина Голод,

капітан міліції, ст. інспектор РНГФ

На фото: тюльпан, який минулорічної Паски виріс на місці Бережанського намету (зверху),

котрий згорів останнім на Майдані в Києві (внизу).


p.s. Пропоную усім щирим патріотам, націоналістам та хорошим, вихованим і невихованим студентам, які збирають гроші на квіти - привітати усіх жінок-викладачів словами - а гроші віддати в Центр допомоги АТО. Усі дуже гарно процесіями ходять на молебні, їздять на відкриття пам'ятників, усе фотографують і тп. - усе це дууууже добре і гарно. Але я пропоную зробити корисну справу. Саме Вам вирішувати - чи отримають бійці те, що потребують... (с) Василь Шеляк