До уваги тимчасово переміщених осіб із Донецької та Луганської областей!

На території нашої держави з 14 березня 2014 р. працює Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) - для моніторингу ситуації з правами людини в Україні, представлення доповідей та внесення рекомендацій Уряду України та іншим суб’єктам щодо вирішення проблем у сфері прав людини, зокрема в контексті триваючої окупації АР Крим та військової агресії Росії на українському Донбасі.
Збройний конфлікт на сході України продовжує істотно впливати на людей, які проживають в зонах, охоплених конфліктом, та на їх права Людини. ММПЛУ фіксує кількість жертв серед цивільного населення, зокрема від вибухонебезпечних пережитків війни та саморобних вибухових пристроїв. Місія фіксує повідомлення про серйозні порушення прав людини населення, яке проживає на територіях ОРДіЛО (окремих районах Донецької і Луганської областей), зокрема повідомленнями про вбивства, катування та жорстоке поводження, незаконне тримання під вартою та примусову працю. ММПЛУ наголошує, що «посадові особи» ОРДіЛО відповідають і мають бути притягнуті до відповідальності за порушення прав людини, скоєні на територіях, які знаходяться під їхнім контролем. Це зокрема стосується осіб, на яких лежить відповідальність за злочинні діяння підлеглих.
ММПЛУ рекомендує необхідно провести належне та оперативне розслідування кожного повідомлення про випадки порушення міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права, притягнути порушників до відповідальності та забезпечити отримання компенсацій жертвами. Без цього безкарність буде залишатися розповсюдженою. Зокрема, все ще не забезпечено притягнення до відповідальності винних у вбивствах протестувальників та інших порушеннях прав людини, скоєних під час подій на Майдані з листопада 2013 р. по лютий 2014 р. Незважаючи на те, що причетність вищих посадових осіб до вбивств протестувальників була встановлена, ніхто до сих пір не був притягнутий до відповідальності. У Криму ММПЛУ документує випадки, які відображають відсутність гарантій на справедливий суд, ефективного розслідування порушень прав людини та захисту прав людей, які знаходяться в місцях тримання під вартою. Ці випадки стосуються в основному кримських татар та людей, які підтримують Крим як невід’ємну частину Української Держави.
Тож, якщо Вам відомі факти порушення прав Людини (зокрема щодо перелічених вище ситуацій) - звертайтеся:
Моніторингова місія ООН з прав людини
Фіона Фрейзер, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини 
вул. Еспланадна 20, офіс 310, Київ, Україна 
 

повідомленнями про вбивства, катування та жорстоке поводження, незаконне тримання під вартою та примусову працю