СОНЦЕ, ПОВІТРЯ І ВОДА...

   Літо! Сонячні, погожі дні спонукають до відпочинку… Літня спека викликає бажання полежати у тіні дерев, скупатися у ставку чи річці, прийняти сонячну ванну біля водойми, оздоровити свій організм за рахунок оточуючого природнього середовища. Але чи сонце, повітря і головне - вода будуть безпечними для оздоровлення? Таке запитання буде цікавити кожну розумну людину.

  Економічна ситуація настільки зменшила прибутки наших громадян, що тепер не кожен має можливість відпочити на морі чи Шацьких озерах, подихати гірським повітрям у Карпатах, оздоровитися у солоній воді Солотвина, відпочити на курортах Трускавця чи Моршина. Фінансової можливості для відпочинку немає, але оздоровити свій організм хочеться, що тоді робити? У такому разі необхідно максимально використати можливості нашого регіону.

  Де оздоровитись на території нашого району можна безпечно? Якісно можна відпочити у зонах масового відпочинку в Лісниках та Раю, біля водойм в місті, та в селах району… При цьому слід пам’ятати, що якісний відпочинок не завжди буде безпечним. Хочете купатися, хочеться ризикнути власним здоров’ям – ніхто Вам не заборонить, лише слід пам’ятати, що на території населених пунктів міської ради, як і в цілому по району, немає жодної водойми, що дозволена для купання,- жодна зона масового відпочинку не паспортизована для купання.

  З усіх відкритих водойм району найкраще обладнано міський став. БГРО «Клуб рибалок» провів значний об’єм робіт з обладнання місця відпочинку на ставку. Насипано досить великий пляж, встановлено роздягалки та душову, по дамбі лавочки та урни для сміття, встановлено контейнер для збору відходів, (правда очистка контейнеру інколи проводиться несвоєчасно), обладнано дитячу площадку, трави та бур’яни по мірі можливості косяться. На ставку, що не паспортизовано для купання, функціонує рятувальна станція та навіщо вона на ставку, де не можна купатися?

  Ставок, у зв’язку з наявністю біоочисних споруд по вул. Корольова, можна використовувати для купання… Та чи безпечна буде вода для відпочивальників? У зв’язку з тим, що міський став не паспортизовано для масового відпочинку - водойму не включено, як і усі інші водойми району, у План моніторингу безпеки води для купання на 2017 р. БРГО «Клуб рибалок» заключено договір, як і 2016 р., з Бережанським міськрайонним лабораторним відділом Козівського МВ ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» на проведення відомчого контролю безпеки води. Контроль буде проводитися двічі на місяць протягом купального сезону.

  На сьогоднішній день лабораторний контроль безпеки вже проведено двічі. Вода у ставку досліджена 6 та 29 червня. Відповідно до уже проведених аналізів досліджені зразки води з водойми в районі шлюзу та пляжу міського ставку відповідали вимогам СанПіН 4630-88 «Санітарні правила і норми охорони поверхневих вод від забруднення». Вода в даний час безпечна для купання за мікробіологічними та паразитологічними показниками.

  І на останок варто пам’ятати, що законодавство України гарантує кожному громадянину України право на безпечні для здоров’я і життя харчові продукти, питну воду, умови праці, навчання, виховання, побуту, відпочинку та навколишнє природне середовище. Але від нас залежить, як ми використаємо свої права.

Василь ПОПЛАВСЬКИЙ, фельдшер санітарний БМЛВ