А ВИ СТРИБАЛИ З ПАРАШУТОМ?

 
Коли спілкуєшся з бережанцями відносно дозвілля, більшість нарікають: «Та в Бережанах нічого немає! Он у Києві чи у Львові…» 
В той же час, вихідці з Бережан, а тепер студенти або жителі вказаних міст, витрачають до години часу, щоб потрапити з Правого на Лівий беріг (чи навпаки), або ж проїжджають усе місто, щоб потрапити на бажану «тусовку». За стільки ж часу (або й швидше) з Бережан можна доїхати до Рогатина, щоб поплавати у басейні, або до Тернополя – щоб зіграти у боулінг, або стрибнути з парашутом...
Так, віднедавна ми відкрили для себе ще одну атракцію – стрибки з парашутом у Тернополі! І минулих вихідних кілька бережанців поїхали в обласний центр для здійснення своєї мрії…
Стрибки з парашутом у Тернополі організовує Західне Авіаційне Товариство «СКАЙ-ГРУП», створене з метою розвитку авіаційних видів спорту. Вони прикладають багато зусиль для досягнення світлої і благородної мети: об’єднання і збільшення людей, для яких НЕБО – це сенс життя. Для бажаючих надаються наступні послуги:
- ознайомлюючі самостійні стрибки;
- тандем-стрибок з інструктором;
- курс підготовки парашутиста, по закінченні якого Ви отримуєте допуск до стрибків з парашутом типу «Крило»;
- самостійні стрибки парашутистів.
 
Місце збору бажаючих стрибнути з парашутом – Аеропорт міста Тернопіль. Стрибки здійснюються у суботу та неділю. Початок збору – о 12 год. З собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний номер. І зручний одяг: вільні довгі штани та курточку (щоб одяг не заважав руху рук і ніг). Також потрібно врахувати, що при приземленні необхідно буде падати, тож одяг може забруднитися. На руки необхідно мати рукавички (бажано шкіряні). Взуття необхідно мати міцне, на твердій підошві (на зразок військових ”берц“).
На початку учасникам дають коротку настанову, бланки анкети і заяви на стрибок. Після переодягання у зручний одяг - приступають до тренувань, причому діляться на групи «першоразників» і «спортсменів». Учасників груп розподіляють згідно ваги – важчі повинні стрибати першими, найлегші – останніми (якщо буде навпаки – може хтось на парашут сусідові «приземлитися» ;-). 
На летовищі учасникам роз’яснюють будову парашута і принципи стрибка з ним. Потім ознайомлюють із літаком та тренують вистрибувати з нього (висота – близько метра). Після того, як інструктор впевниться, що всі вміють правильно вистрибнути з літака, група переходить до трампліна, щоб навчитися правильно приземлятися. Коли усі продемонструють свою «правильність», надходить черга підбирання парашута після приземлення. Цю процедуру теж проходить кожен учасник.
 
Наступний крок – огляд лікарем і оплата за стрибок (перший вартує 350 грн., наступні – дешевше). Аж тоді інструктори розповідають про можливі негаразди (хоча таких не виникало) та як скористатися запасним парашутом.
І ось, після майже трьохгодинної підготовки, на учасників одягають парашут Д-1-5У (із запасним 3-5 серії 4) та шоломи. Кожному учаснику кажуть порядковість стрибка і вони сідають у літак АН-2.
 
Перший стрибок з парашутом здійснюється з висоти 700-800 метрів над землею. Лише перші три секунди можна насолодитися вільним падінням – потім розкривається парашут і потрібно розвернутися проти вітру, щоб вповільнити процес приземлення.
Всього у повітрі «першоразники» знаходяться близько двох хвилин. Таке враження, ніби «повис» у повітрі. Коли ж земля починає стрімко наближатися, потрібно підготуватися і правильно приземлитися на обидві ноги, впасти на бік, швиденько встати і підібрати парашут. У цьому допомагають підбігші інструктори і друзі. 
 
Після того, як учасники приземляться на зоране поле, усі повертаються до аеропорту – там відбувається «посвята» у парашутисти і видача Свідоцтв про перший стрибок з парашутом. Кому хочеться відсвяткувати – поруч є кафе.
Ви давно вже мрієте стрибнути з парашутом? Тож чекаємо Вас цими вихідними у Тернопільському небі! 
Довідки за телефонами: 0964869724 (Бережани), 0635264264 і 0675887278 (Тернопіль), сайт: www.sky-group.org.ua
Б.І.
 
На фото: бережанці вітають Володимира Криворучку з першим стрибком з парашутом.