Бережанам - досвід "Солідарності"

12 червня 2014 р. в інформаційному центрі “Береж.інфо” відбулася зустріч одного з очільників польської Солідарності, міжнародного експерта Збігнева Буяка з громадськими діячами та активістами “Бережанського Майдану”. Також були присутні громадські діячі та журналісти з Тернополя (В.Ханас) і Харкова (Н.Зубар). Присутні спілкувалися щодо Майдану, трансформації суспільства і досвіду Польщі у змінах держави.


Зустріч намагалися зірвати 2 людей, які представилися “незалежними журналістами” і ніби проводили “журналістське розслідування” справи директора Будинку Культури О.Ковтун (мабуть, нею ж замовлені). Проте навіть після годинного спілкування з окремими активістами, вони так і не змогли зрозуміти (чи навіть просто запам'ятати) хто є хто та постійно плуталися в запитаннях.

Попри все, зустріч відбулася. По завершенні присутні зробили спільне фото з бережанським Революційним 12-метровим стягом України.

Під час візиту в Бережани, для наших гостей було проведено екскурсію в замку Синявських (Н.Волинець), костелі св.Петра і Павла (Г.Шатрук) та в закинутому дендропарку с.Рай (Г.Проців). Екскурсоводом по місту та особистим водієм був В.Якимів.

Б.І.