УМШ в Бережанах (оновлено)

З 11 по 14 грудня, у Бережанах журналістам з Волині, Херсонщини, Донецької та Луганської області, територій України, що межують з Придністров’ям і тимчасово переміщеним особам з Криму тренери розповідали:

• Що відбувається з людьми, залученими в конфлікт і як власними матеріалами не сприяти перетворенню їх на ворогів?
• Як зрозуміти складні суспільні конфлікти та конфлікти в громадах?
• Як працювати з емоціями людей, що конфліктують?
• Як шукати спільні рішення для проблем, які розділяють?
• Як формувати спільне майбутнє у громад з роз’єднаним конфліктним минулим?
• Чому конфлікт – це добре для розвитку демократії?
• Як соціальні мережі (людські спільноти та інтернет-інструменти) сприяють трансформації конфліктів?
• Як коректно висвітлювати тематику переселенців та переселенок?

 

Тренерами Школи в Бережанах були: Наталія Зубар – голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг»; Ігор Семиволос – директор Центру близькосхідних досліджень; Галина Яворська - доктор наук, професор, головний науковий співробітник Національного Інституту Стратегічних Досліджень; Наталія Беліцер – експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика (Київ); Ганна Усатенко – психолог, бізнес-тренер, член Української спілки психотерапевтів, дійсний член ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій»; Володимир Ханас – керівник Тернопільського адаптаційного чоловічого центру; Ярослав Сватко – український публіцист і видавець, у 1992-1996 – головний редактор тижневика Шлях Перемоги (Львів – Мюнхен – Нью-Йорк), у 1995-1998 – автор і ведучий парламентської телевізійної програми «Рада», від 1995 – директор видавництва “Галицька видавнича спілка”; упорядник сайту maidan.org.ua; Дар’я Тарадай – старший продюсер ВВС Україна, Докторська Школа НаУКМА, PhD “Mass Communication”, аспірантура “Журналістика”; Олексій Мацука – журналіст «Громадського ТБ», один з засновників «Громадського телебачення Донеччини», редактор порталу «Новости Донбасса», лауреат міжнародної премії CJFE International Press Freedom Award (IPFA), присуджену канадським журі.

 

Захід у Бережанах організували місцеві представники ІЦ «Майдан Моніторинг» (Олександр Караневич, Галина Проців, Володимир Якимів) та журналісти ІЦ «Береж.інфо» (Алла Соколовська, Сергій Люшняк, Олександр Наконечний).

Для проведення заходів було орендовано приміщення: ЗГХ "Галичанка", ресторанів "Анатоль" і "Надія", кафе-ресторану "Стара Фортеця", кафе "Фортуна". Також були проведені занятя у приміщенні Бережанської колонії, на старому міському кладовищі, горі Лисоні та у с.Посухів.

За можливість поселення дякуємо: готелям "Надія" і "Едем", садибам "Наталі" і "У Медведя".

За транспортне обслуговування дякуємо перевізнику Андрію Лужецькому.

В якісному проведенні заходу допомагали: Молодіжний Портал БМГО "Рідне місто", краєзнавець Микола Проців, режисери-постановники Олена Різник і Тетяна Дубіч, гурт "Доля", учасники АТО Віктор і Петро, художник Олег Шупляк.

Завдяки сприянню бережанських партнерів, вдалося зекономити 5000 грн., які організаторами Миротворчої Школи були передані місцевим волонтерам для перевезення допомоги нашим воїнам.

Дякуємо усім закладам громадського харчування, готелям та усім, хто посприяв у якісному проведенні заходу!

Адже хороша згадка кожного журналіста чи тренера сьогодні - це десятки а то й сотні туристів завтра!

Володимир Якимів

p.s. Після завершення журналістської Школи у Бережанах, її слухачі та слухачки співпрацюватимуть з випускниками та випускницями першої Української миротворчої школи у Харкові. Долучаться до робочих груп, які працюватимуть з конфліктами. Пізніше матимуть можливість взяти участь в поїздках миротворців і миротвориць у прикордонні регіони України.

Організатори Української Миротворчої Школи: Центр Близькосхідних Досліджень (Українська громадська організація), Інформаційний центр «Майдан Моніторинг» (Міжнародна громадська організація), Stowaryszenie 4 Czerwca (Польська громадська організація), Фонд «Європа XXI» (Українська громадська організація). За підтримки Посольства Великої Британії в Україні.