В Бережанах судять учасника бойових дій на сході України

   21 вересня 2018 р. в Бережанському районному суді відбулося судове засідання над учасником бойових дій на сході України, снайпером-розвідником Миколою Озаруком.
 

 

   Микола Озарук з Підгаєччини ще з 2014 року був снайпером-розвідником у зоні АТО. Починав воювати у добробаті “Донбас”, в “Правому секторі”, а пізніше перевівся в 81 ОАеМБр. Більш детальніше про життя та війну воїна можна прочитати в статті “Снайпер-розвідник Микола Озарук: «До війни з Росією я готувався з 2008 року», опублікованої в тижневику "Номер один" 28 березня цього року...

 

 

 

   Вже наступного місяця після публікації, до ветерана бойових дій Миколи Озарука додому завітала поліція — хтось із “доброзичливців” (мабуть - прихильників "руccкого міра") написав заяву. В результаті обшуку, з хати забрали набої до його офіційно зареєстрованої зброї та інші “докази”. Відповідно вже 18 квітня 2018 р. в ЄРДР було зареєстроване провадження за № 120 182 1000 000 269 за ознакою кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України (“Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу”).
   Справа була передана до Підгаєцького суду. Але в.о. голови Підгаєцького районного суду Горуц Р.О. подав подання про зміну підсудності кримінального провадження до Апеляційного суду Тернопільської області (в Підгаєцькому судді є лише 1 суддя, і той був зібрався у відпустку). 05 липня 2018 р. Колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Тернопільської області, прийнявши ситуацію до уваги, “прийшла до переконання, що дане кримінальне провадження слід направити на розгляд у Бережанський районний суд”.

   21 вересня 2018 р. в Бережани прибув ветеран Микола Озарук, підтримати якого приїхали побратими, волонтери та громадські діячі з цілої України (зокрема рівненські представники ВГО "Чесне слово"). У районному суді відбулося відкрите підготовче судове засідання, внаслідок якого було оголошено наступне:
   “Обвинувальний акт у кримінальному провадженні — повернути прокурору “для усунення недоліків та приведення обвинувального акту у відповідність до вимог ККУ, впродовж розумного строку (протягом 15 днів)”.
   Оскільки складання судового рішення з даного кримінального провадження вимагає значного часу, повний текст ухвали буде оголошено 25 вересня 2018 р. о 10:00 год в Бережанському районному суді (вул. Банкова, 2) — якщо котрась сторона не подасть апеляцію...

 

(Коротке відео-інтерв'ю з воїном Миколою Озаруком)

Володимир Якимів