ЧИЇ ІНВЕСТИЦІЇ?


   13 серпня 2021 року в залі засідань МР відбулося засідання комісії по Інвестиційній програмі поводження з ТПВ та громадське обговорення”. Враховуючи публікацію про це лише у Фейсбуці за 13 годин до початку - кількість присутніх жителів громади була надзвичайно малою, тому можна назвати це “фарсом”Доповідь Володимира Урдейчука з демонстрацією схем і графіків навряд чи справила враження на присутніх від громади: Галину Проців, Андрія Якиміва, депутатів міськради Тараса Чвартацького та Ірину Мигович. 42-х хвилинна лекція Олега Валова мабуть була розрахована на те, що присутні від громади повні невігласи і ні в чім не розуміються... Не потрібно шукати в інтернеті і розповідати нам, як міняється структура ТПВ від рівня доходів жителів міст і країн, а потрібно приземлитися в Бережанах. На питання “Як ви рахуєте кількість вивезених ТПВ?” — розпочинав розказувати про постанови КМ України і методи їх розрахунків. На цьому будував свою доповідь і Урдейчук. Жителям громади не потрібні ваші теоретичні розрахунки, а потрібно зібрані ТПВ просто зважити і мати реальну цифру, а ви цього не робите десятками років, хоч працювали разом з Токарським, були і є депутатом різних рівнів. Правда, за свої обовязки перед населенням ви забуваєте, але, при цьому, не забуваєте свої власні інтереси. Те, про що говорив Валов 42 хвилини, можна було би конкретизувати в 10-15 хвилин.

   На друге моє запитання “Чи знаєте ви структуру ТПВ, а саме: який процент склотари, картону і паперу, металу, пластику і органічних відходів знаходиться в ТПВ?” — ні Валов, ні Урдейчук відповісти не змогли. Ця пропозиція була сприйнята Урдейчуком в штики: А хто це має робити? Якщо відходи власність міськради, то це повинні робити Урдейчук і Бабич, за що ви отримуєте немалі зарплати, доплати і премії, а жителі міста платять реальні гроші, а не фіктивні чи теоретичні.


   Я проживаю в мікрорайоні вулиць С.Стрільців і Л.Українки, де нараховується більше 720 квартир. О.Валов — прибічник контейнерного збору ТПВ. На мою пропозицію застосувати в цьому мікрорайоні іншу технологію збору ТПВ, а саме: призначити декілька майданчиків, куди буде приїздити автомашина чи трактор з причіпом в призначений день та час і люди будуть виносити папір (картон), склотару, пластик і метал, а органічні відходи будуть складувати в теперішні контейнера, яких в мікрорайоні лише 11 штук. Така технологія на порядок зменшить кількість відходів, які вивозяться на сміттєзвалище (полігон ТПВ) та і був би економічний додаток від зданих матеріалів МР або “Еко-Інвесту. Від Урдейчука знову питання:А хто це має робити? Ви, пане Урдейчук, за це отримуєте зарплати! Правда, Валов порахував, що для роздільного збору ТПВ, в тому числі і різного пластику, потрібно 19 контейнерів.Хочеться запитати, де він бачив в Європі 19 контейнерів для роздільного збору ТПВ? В Португалії, Франції, Іспанії іде сортування ТПВ в 3 контейнери: папір, скло і пластик. Не потрібно жителям Бережан вішати локшину на вуха і робити з себе європейського всезнайку поводження з ТПВ.

   Вартує акцентувати увагу на ще одну проблему: укладення договорів з жителями міста на вивіз ТПВ.Хто заважає працювати разом МР та Еко-Інвесту”?За час перебування при владі як Урдейчука так і Валова, ви могли з правоохоронними органами, екоінспекторомпобувати в кожній приватній будові і переговорити з господарями. Немає бажання? А навіщо? Легше рішаламна виконкомі затвердити ціну ніж реально працювати. Тим більше, щопри формуванні ціни на вивіз ТПВ аудиту діяльності Еко-Інвест не проводилося, а виконком затверджує те, що подає фірма. І виходить так: хто уклав договір — страждає двічі: і від підвищення ціни, і від плати за сусіда.Може хтось покаже мені особу, яка живе і не продукує відходи? Та і підхід має бути персональний, а не комплексний. Наприклад: для жителів приватного сектору плата за вивіз ТПВ не обовязково може бути вищою, ніж для багатоповерхових будинків. Чому? В приватному секторі органічні відходи можуть бути використані як корм для тварин або добриво для городу, а от скло, пластик чи картон мав би складуватися і здаватися. Спалювання пластику — це хімічне забруднення середовища, небезпечне для життя і здоровя, а спалювання паперу рівнозначно вирубуванню лісу і знищенню дерев. Зібрані 80 кг паперу це врятовано одне дерево. В світі для виготовлення паперу щорічно вирубується 125 млн.дерев. Для цього потрібна розяснювальна робота в навчальних закладах та серед населення.

   Я розмовляв з депутатом МР Тарасом Чвартацьким. Він особисто пересвідчився, що МР та Еко-Інвест не зацікавленні в укладенні договорів з жителями вулиць, віддалених від центру міста. Чому? Та тому, що сміттєвозам далеко їхати.А хіба 1-2 рази в місяць накладно? В принципі, можна застосувати технологію збору ТПВ, рекомендовану для С.Стрільців. Не думаю, що в приватному секторі не знайдеться місця для тимчасового складування ТПВ. Просто владі потрібно працювати і відробляти свої заробітні плати.

   Все, що я озвучив вище, можна було би не робити, якщо взяти за основу відповідь МР на мій запит по доступу до публічної інформації (вихідний № 2320/0322 від 13.08.2021 року). А інформує Бережанська МР про наступне:Договір ТзОВ Компанія Еко-Інвест про співпрацю з Бережанською міською радою не укладався”...

   Шановні бережанці! Про яке затвердження цін та інші аспекти діяльності МР та Еко-Інвесту може бути мова, коли між ними немає договору про співпрацю? Яка правова основа затвердження цін і контролю МР за роботоюЕко-Інвесту? Але це ще не все. Друга відповідь просто шокує:Фінансування заходів з реалізації Програми поводження з ТПВ на території Бережанської МР на 2017-2027 роки не здійснювалося, звіт не складався. Ці слова я перефразую так, як би вони мали звучати, як відповідь, з вуст Урдейчука або Бабича: В звязку з відсутністю фінансування заходів з реалізації Програми поводження ТПВ міська влада з 2017 року по даний час нічого не робила і не робить, але за свою бездіяльність отримує солідні зарплати, надбавки і премії за рахунок бережанських платників податків.


   На цьому можна було би поставити крапку, але я провів власні розрахунки по будинку С.Стрільців 63 по вивезенню ТПВ.Підрахунки мої враховують варіант, коли всі приписані та справно платять. У будинку 60 квартир, приписаних 143 чол, проживає100 чол. Щомісячно я плачу з сімї у 5 чол. 89 гривень, хоч син останні 7 років більшість часу перебуває в АТО/ООС. На 1 чол - 17,8 грн.Щомісячно жителям будинку нараховується 2 545,4 гривень, але фактично має бути 1 780 гривень. Щомісячна переплата- 765 гривень. Припустимо також, що більшість заробітчан роками не повертається, а деякі їдуть двічі на рік і працюють по три місяці. Візьмемо в середньому відсутність 9 місяців. Переплата за рік з будинку становить 765х9 = 6 885 гривень. При підрахунку мікрорайону в 720 квартир, а це приблизно 1 728 приписаних, плата за рік складає 276 825,6 гривень. Враховуючи реально проживаючих плата має складати 192 560,4 грн. Різниця 84 265,2 гривень. І це лише з нашого мікрорайону додаткові надходження Валову. Якщо порахувати місто Бережани з чисельністю населення 17 430 чол. (на 01.11.2018 року було 19252 чол.)і заключних договорів 65%, а це 11 329 чол. І враховуючи виїзд за кордон, отримуємо 552 453,96 гривень додаткових надходжень. Навіть при такому приблизному підрахунку, Валов за рік отримає більше пів мільйона додаткових надходжень, а не збитків. Якщо застосувати систему підрахунку подану Андрієм Якимовим, то додаткові надходження Еко-Інвесту будуть за рік в межах 1 млн 731 тис 812,8 гривень. А це ніякі не збитки. Так що, пане Валов, потрібно сідати і рахувати, а не розповідати казочки про збитки!

   Прохання до всіх голів ОСББ провести відповідні розрахунки по своїх будинках щоб уявити реальну картину переплат жителями за ТПВ. Ініціювати проведення громадськістю і політичними партіями повного аудиту діяльності Еко-Інвесту у встановленні реальних тарифів по збору сміття (ТПВ) та ролі виконкому Бережанської МР у їх затвердженні.

*** 

   P.S. А цю інформацію, отриману на сесії МР 16.08.2021 року, не можна було пропустити. Пунктами 9 і 10 рішенням сесії була виділена земля Валову О.В. – 1200 м2 і Валовій М.М. – 600 м2 на вулиці Замость, яка примикає до озера. Це Вам, учасники бойових дій, виділяється земля в Жорниськах та в болотах по вулиці Коцюбинського. Але поки ви воюєте на сході в АТО/ООС, то Валов “воює” з АТОшниками в Бережанах...

Валову та його дружині земля в Жорниськах та на болотах не потрібна, там готель, ресторан чи кафе – не побудуєш! Але поблизу озера…

Учасники бойових дій, вас на Бережанщині більше 200 чоловік. В царській Росії колись демонізувала Валуєвщина, на Бережанщині нині демонізує “Валовщина”. Чи не пора поставити заслон свавіллю?

В. Старощук, житель м. Бережани