Сміття по бережанськи

10 вересня відбулося 2 засідання ХХ сесії Бережанської міської ради, на якому було розглянуто 16 питань.

Перед розглядом питань з інформуванням виступив начальник Управління державної пенітенціарної служби в Тернопільській області Павло Лосик. Він розповів, що останнім часом на Україні зменшується кількість неповнолітніх, які відбувають покарання у виховних колоніях, а тому, потрібно зменшувати кількість таких установ. Така ж доля чекала і Бережанську виховну колонію. Але для збереження робочих місць (особливо, якщо в сім’ї двоє батьків працюють в колонії), та через переповнення жіночих колоній, вирішили перепрофілювати установу в Бережанах у закриту виправну колонію для жінок (до 300 осіб). Якщо зараз тут працює 172 особи, то скоро працюватиме 202 (як правило, жінок). На території України є 8 таких колоній. В Бережанах будуть жінки із нетяжкими злочинами, із першою судимістю із можливістю дострокового звільнення та на виправні роботи по місцю проживання. Вільного виходу для ув’язнених в місто не буде, у ній буде працювати ПТУ та вечірня школа, тож будуть задіяні ще й вчителі.

З цього питання міські депутати висловлювали різні бачення – від можливості винесення за місто - в приміщення котроїсь із військових частин (Василь Зорик) до цілковитого закриття колонії (Олег Захарків) та влаштування в її приміщеннях факультетів інституту (Іван Раєвський). Маркіян Іванкевич порадив задуматися щодо варіанту приїзду кількох сотень (часто кримінальних) родичів ув’язнених на свята у місто… Після бурного обговорення, міський голова наголосив, що жодного рішення щодо цього від депутатів не потрібно, тому варто почати обговорювати порядок денний сесії, що й було зроблено.

(Якщо у Вас є інша точка зору щодо Бережанської колонії - пишіть коментарі до цієї статті).

Депутати у швидкому темпі: внесли зміни до міського бюджету (щодо міського стадіону та гуртожитку в с.Рай); затвердили розпорядження міського голови; надали одноразові матеріальну допомогу (в сумі 100 і 300 грн.); розглянули лист музею Богдана Лепкого і виділили 500 грн.; звільнили від батьківської плати та зняли з балансу і обслуговування МКП «Господар» житловий будинок по вул. Чайковського, 33.

Питання концесійного договору із «Альянс Еко-Ресурс» (з вивезення відходів у майбутній сміттєпереробний завод в Рогатині) мало кілька зауважень: у випадку проблем із вивезенням сміття міська рада має право найняти іншу фірму, але письмово повідомивши і отримавши письмову відповідь від фірми з Івано-Франківська (на що піде до тижня часу, а в Бережанах трьохденне невивезення сміття викликає катастрофу); договір укладається з моменту введення в експлуатацію сміттєпереробного заводу (без вказування точної дати – чи наступного року, чи за 10 років) на 49 років; у випадку зміни міською радою фірми для вивезення сміття, вона зобов’язана оплачувати штраф за кожен кубометр сміття, а у випадку розірвання договору – повернення усіх інвестицій, вкладених у завод…

Обговоривши договір, депутати уповноважили юридичний відділ підготувати відповідний протокол розбіжностей і направити в Івано-Франківськ на погодження, а вже потім підписувати.

Депутат І.Раєвський запропонував передати процес вивезення сміття на МКП «Господар», на що міський голова зауважив, що це можливе лише при судовому розірванні договору з ТзОВ «Еко-Інвест». Також В.Музичка повідомив, що зараз міська рада готує документацію щодо закупівлі необхідної техніки на комунальне підприємство, проте через проблеми із блокуванням бюджетних коштів Казначейством, невідомо, коли їх можливо отримати. Після бурного обговорення питання постійного антисанітарного стану міста через господарювання ТзОВ «Еко-Інвест» (директор – Олег Валов, який часто їздить за кордон), багато депутатів висловлювалися пропозицію розірвати з ними договір, як це зробили в Козові та Підгайцях. Тим паче, що «Еко-Інвест» зараз вивозить сміття міськими автомобілями ЗІЛ і ГАЗ та має 80 міських контейнерів.

Це питання було внесено у порядок денний і 20 депутатів (із 26 присутніх) проголосували «за» доручення міському голові В.Музичці ініціювати розірвання договору з ТзОВ «Еко-Інвест» в суді.

Депутати задовольнили заяву Петра Михайлевича щодо звільнення його від обов’язків голови земельної комісії, та голосували за кандидатури Мирона Жибака (член РУХу) й Олега Захарківа (голова РУХу), проте спершу жоден із них не набрав потрібної кількості голосів. Проте повернувшись до цього питання наприкінці сесії, більшість таки проголосувала за кандидатуру М.Жибака.

Потім депутати проголосували «за» надання дозволу на виготовлення документації для ОСББ «Своя хата» (вул. Крушельницької, 17А); частково погодили місця розташування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності; продовжили договори особистого сервітуту для обслуговування малих архітектурних форм (кіосків) та надали землю у сервітутне користування до 1 вересня 2016 р. (19 голосів – «за»); надали в оренду умовні частки земельних ділянок терміном до одного року та земельні ділянки для ведення городництва; вибірково надали дозволи на складання проектів землеустрою і технічних документацій (знову без підтримки фракції «Свободи»); затвердили проекти і технічні документації для уже існуючих споруд.

З останнього питання виступив Сергій Величко, який просив пролонгувати договір оренди банно-прального комбінату (в народі – «бані»). Він розповів про роботу даних приміщень за 10 попередніх років, та про наступні ідеї спортивно-оздоровчого комплексу із готельними номерами. Від «сусідів бані» виступив Микола Проців, який вказав на недоліки в роботі – ремонт автомобілів, складування та сортування відходів тощо. На це С.Величко відповів, що мова йде про його колишнього бізнес-партнера О.Валова, який своєю господарською діяльністю в «Еко-Інвесті» довів подвір’я «бані» до такого стану, та пообіцяв до 13 жовтня 3013 р. впорядкувати подвір’я та приміщення котельні. Врахувавши ці пояснення, депутати продовжили оренду приміщення «бані» та прилеглої землі для підприємця С.Величка.

На завершення сесії було підтримано питання про подання до Верховної Ради щодо порядку розгляду імпічменту Президента України.

Б.І.