Найголовніший ворог домашніх заготівель – бруд

Гарантія якості домашніх консервів - чистота і стерильність.Банки й кришки мають бути стерильними, продукти - вимитими проточною водою й підсушеними на чистому, пропрасованому рушнику.

* Банки найкраще мити з харчовою содою, особливо ділянку біля горлечка, - до скрипу. Потім облити окропом кожну банку й поставити у велику каструлю з киплячою водою горлечком донизу, хвилин на 10, щоб баночка пропарилася. Акуратно перевернути й покласти в неї підготовлені фрукти, овочі. В окремій каструльці кип‘ятити кришки, поки настане час класти їх на вже заповнені банки.

* Для заготівель найкраще купувати кришки з нержавійки або бляшані білі, покриті лаком. Під ними окислювання зазвичай не відбувається. Скляні, з гумкою - найекологічніші. Ще до закручування можна перевірити їх на герметичність: налити в банку води, закрити кришкою з гумкою й затиснути. Перевернути банку й поставити на папір. Якщо на аркуші не залишилося мокрих плям - кришка годиться для заготівель.

* Гумки із кришок мають тенденцію деформуватися при тривалому зберіганні. Є один секрет їх реанімації. Гумку, що пересохла, потрібно надягти на горлечко банки, зверху - нову гумку й поставити в каструлю з гарячою водою, гумками донизу. Не кип’ятити! Вода охолоне, гумка вилікується.

* Ще одна причина вибуху домашніх консервів - процес бродіння в банці. Оцет - надійний консерватор, але й тут є свої секрети.

Овочі знебарвляться, якщо оцет налити в банки відразу. Не можна його лити й у киплячу воду. Спершу закип’ятіть всі складові розсолу, зніміть із вогню й тільки потім додавайте оцет.

* Огірки перед консервуванням намагайтеся брати щойно зірвані із грядки. Замочіть їх у холодній воді на 6-8 годин. Воду потрібно міняти двічі-тричі. На годину-дві покладіть у воду й зелень для консервації. Дуже добру твердість і хрумкість огіркам дає дубова кора, яку продають в аптеках. На 3 літри - 1 столова ложка дубової кори. Якщо кора дрібна, добре її загорнути в листя смородини або хрону, яке ви будете класти в розсіл.

* Помідори при консервуванні можуть потріскати. Щоб цього уникнути, проколіть гострою дерев’яною паличкою шкірочку біля плодоніжки, а потім вкладайте в банку.

* На кришку кожної банки, в якій ви сумніваєтеся, насипте гірку кухонної солі першого помелу. Такі банки ніколи не вибухають і розсіл завжди прозорий.

* Відкривши банку, покладіть під кришку аптечний гірчичник. Так ви врятуєте продукти від цвілі.

 

Якщо все ж

зірвало…

Якщо у вас із якоїсь причини зірвало з банки з огірками кришку, не розчаровуйтеся: із уже солоних огірків зробіть на зиму заготівлю для солянки.

Огірки натріть на великій тертці. Дрібно нарізану цибулю злегка обсмажте на олії без запаху, дрібно наріжте 2-3 помідори й тушкуйте разом із цибулею. Потім покладіть туди огірки (або вимішайте все в дюралюмінієвій каструлі) і добре тушкуйте. Потім гарячу масу розкладіть у півлітрові банки, закрийте прокип’яченими кришками, хвилин 20-25 потримайте на ґратах у духовці при температурі 150-170 0С і закрийте. Узимку можна додати в киплячий бульйон цієї заготовки м’ясні вироби, один лавровий листок й ложку сметани - чудова вийде солянка.

[readon1 url="http://www.info.berezhany.net/#"]Джерело: [/readon1]