Ще раз про ТПВ або Як «Еко-інвест» разом з минулою і теперішньою владою законослухняних бережанців в дурні пошивають

   Складаються таке враження, що ця тема безкінечна, але, як не крути, фінал має бути. Ви, шановні бережанці, зрозумієте ту ситуацію, яку я хочу озвучити. Давайте повернемося до публічного Громадського обговорення Проекту рішення Бережанської МР № «Про коригування тарифів на послуги із збиранням та вивезенням ТПВ, що надаються ТзОВ «Компанія «Еко-інвест». Я не буду втомлювати бережанців набором цифр, які надає «Еко-інвест», від суми збитків, збільшення мінімальних зарплат, підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали і тому подібне. Надіюсь, що всі ці цифри відповідають дійсності і я не маю підстав звинувачувати робітників «Еко-інвесту» в некомпетентності. Скоріше, мабуть, навпаки: люди на своїх місцях і переживають за свої ділянки роботи. Мене здивували подібність деяких цифр. Згідно листа «Еко-інвест» № 37 від 14.12. 2018 року компанія пропонує встановити тарифи на збір та вивіз ТПВ для населення в розмірі 141,38 грн. за 1 м.куб., тобто в 1,86 раз більше порівняно з діючими – 75,99 грн. за 1 м.куб., або на 86%. Запам’ятаймо ці відсотки, до них ми ще повернемося. В десятому аргументі сказано, «що оплата за вивезення ТПВ проводиться лише 10,3 тис. мешканцями міста». Згідно статистичних даних на 01.11.2018 р. чисельність мешканців м. Бережани склала 19.252 чол. Проведемо невеликі математичні підрахунки і побачимо, що не заключає договори і не оплачує вивіз ТПВ рівно 86,9%. Можливо, це просте співпадіння цифр, але тут інший аспект проблеми. Замість того, щоб забезпечити притягнення до відповідальності тих, хто продукує сміття і не платить, Міська Рада та «Еко-інвест» перекладають борги неплатників на законослухняних бережанців збільшенням оплати! Є Закони України «Про охорону навколишнього середовища» та «Про охорону атмосферного повітря», є заступник голови і секретар виконкому, але йшли і йдуть таким шляхом, щоб не вирішувати цю проблему, адже їх особиста зарплата і надбавки від цього не міняються. Ця ситуація була з персонами минулого скликання і продовжується до нині...

   Давайте розглянемо ситуацію з ТПВ складом теперішньої влади. Візьмемо за основу Наказ № 259 від 30.07.2010 року із змінами згідно Наказу Міністерства розвитку громад та територій № 295 від 01.12.2020 р. Згідно рішення виконкому Міської Ради від 23.07.2021 р. № 205 нам пропонують «рекомендовані норми надання послуг з вивезенням ТПВ для житлових будинків, підприємств і установ». Ще раз наголошую: рекомендовані, а не фактичні. Для встановлення фактичної кількості ТПВ потрібно провести вимірювання. Можливо, «Еко-інвесту» сьогодні не має потреби проводити роздільне вимірювання ТПВ різних джерел утворення, хоч і бажано, але загальне вимірювання кількості ТПВ мало би проводитися згідно пункту 2.6 того ж наказу «протягом семи діб, не залежно від періодичності збирання». Такі ж вимірювання могли би проводити кожного сезону.

   За час роботи в «Еко-інвесті» жодних протоколів і результатів вимірювання я не бачив, а, можливо, мене просто з ними не познайомили. Не побачив я протоколів результатів вимірювання і в рішенні виконкому Бережанської міськради, а лише додаток №1 на 2-х листах. Ситуація знов повторюється: норми ТВП тих, хто не платить, механічно додаються тим, хто платить - і тариф, відповідно, зростає! І законослухняних бережанців черговий раз пошивають в дурні. На яву - злочинна багаторічна бездіяльність посадових осіб міської ради, і в обох випадках – секретаря Гончара П.В. Як можна десятками років перекладати оплату за ТВП на законослухняних бережанців з тих, хто створює екологічну небезпеку в місті? Чому за багато років не створена екологічна або інша адміністративна інспекція, які мали б право накладати штрафи, як за несанкціоноване сміття, так і за парковку автотранспорту в заборонених місцях? Чому не встановлені розміри штрафів за забруднення навколишнього середовища? Чим займається юридичний відділ міської ради? Може, ця проблема їх не стосується?

   Давайте спробуємо знайти вихід з даної ситуації.

   По-перше: розпочати оплату по тарифам до 16.01.2019 року, а саме: для населення 75,99 грн. за 1 м.куб. до повного вирішення суцільного охоплення договорами населення і оплати ними збору і вивезення ТПВ. Але чи такі дії дадуть досягти бажаних результатів, а чи, можливо, створять тупикову ситуацію?

   По-друге: рекомендувати депутатам Бережанської міської ради звільнити з займаних посад секретаря виконкому та заступника міського голови з господарських питань від своїх посад - за злочинну бездіяльність в формуванні тарифів, що призводить до негативних екологічних наслідків в місті, в заподіянні шкоди законослухняним платникам за вивіз ТПВ.

   По-третє: при неприйнятті мір по вирішенню проблеми з ТПВ, звернутися до політичних партій, громадських організацій та жителів міста з пропозицією по збору підписів за розпуск депутатів Бережанської міської ради та призначення позачергових місцевих виборів. Не маємо дати ситуації в місті по збору ТПВ стати критичною і вийти з-під контролю!

   P.S. Бережанці! Ви виросли в одному місті, вчилися разом в школах, ходите по одних і тих же вулицях, одягаєте вишиванки і кричите «Слава Україні!» Для чого ж ви «кидаєте» один одного і поводитесь підло один відповідно до іншого? Серед Вас же медики, педагоги, службовці, військові, інженери, наукові співробітники, правоохоронці, депутати та інші категорії громадян. Чому ви так поступаєте?

В'ячеслав СТАРОЩУК