Спортивний ЛЮТИЙ

Волейбол: Успіхи бережанців

Змагання першості області з волейболу в дитячо-юнацькій волейбольній лізі серед юнаків 1999 р.н. і молодших перейшли за екватор. Приємно, що пристойно в цих змаганнях виступає бережанський колектив під орудою тренера Ігоря Чорного. 8 колективів, що вийшли на старт змагань, матчі першого туру проводили в Чорткові та Козові 30 листопада 2013 р. Цього ігрового дня бережанці (грали в Козові) впевнено здолали господарів поля – 2:0 і з таким же рахунком поступились хлопцям з Теребовлі. А 21 грудня 2013 р. Тернопіль та Борщів приймав матчі ІІ туру. Бережанці, які грали в Тернополі, святкували вікторію в обох матчах: на лопатки було покладено Чортків (2:0) та ДЮСШ-Тернопіль-2 (2:1).

Вже в новому 2014 р. (1 лютого) всі команди з’їхались в обласний центр для участі в ІІІ турі змагань. І знову підопічні Ігоря Чорного не мали проблем: в іграх проти Бережан склали зброю колективи з Борщова (2:0), Гусятина (2:0) та ДЮСШ-Тернопіль-1 (2:1).

Після першого кола квартет найсильніших мав такий вигляд: 1-Теребовля (7 ігор, 19 очок), 2 - Бережани (7 і 16), 3 - ДЮСШ-Тернопіль-1 (7 і 14), 4 - Чортків (7 ігор, 9 очок).

8 лютого стартувало ІІ коло змагань матчами 4 туру, які відбулись в Тернополі та Гусятині. Бережани (грали в Тернополі) знову 2:0 перемогли Козову. Справжній бій дали хлопці з Бережан лідеру – команді з Теребовлі, але пані Фортуна була більш прихильною до наших суперників, які перемогли 2:1.

Перед 5 туром бережанці поступаються чотирма пунктами лідеру – Теребовлі, й на стільки ж очок випереджають третій колектив - ДЮСШ-Тернопіль-1.

P.S. Бережани та Теребовля 8 березня стануть місцем проведення 5 туру. Наші хлопці зустрінуться цього ігрового дня з командами   Чорткова та ДЮСШ-Тернопіль-2. Запрошуємо усіх фанатів волейболу підтримати нашу команду!

Міні-футбол: Кубок Гунька знайшов нового власника

В першу суботу лютого накінець стартував щорічний зимовий турнір з міні-футболу пам’яті Івана Гунька, який спільно організовують та проводять Районна федерація футболу та БРЦФЗН «Спорт для всіх».

До участі  в турнірі зголосились 10 колективів. Волею жеребу було утворено дві групи, за результатами ігор в яких по 2 команди-щасливці продовжать боротьбу за перемогу.

В матчах 1 лютого зафіксовано такі результати:

Група «А»: «За Україну» - «Мечищів» 1:0 (В. Колодка), «Ветерани» - «За Україну» 0:1 (Д.Мострянський), «Лісники-1» - «Мечищів» 2:0 (В.Добрянський, М.Слюсар).

Група «В»: «Вільховець» - «Лисоня» 2:1 (Ю.Глова, В.Гоцул – В.Бридун), «Лісники-2» - «Надрічне» 1:0 (М.Тимків), «Лисоня» - «Хатки» 1:5 (С.Бортник – І Проць (2), С.Червін (2), Р.Галібін (а.г.)), «Надрічне» - «Вільховець» 0:0, «Лісники-2» - «Хатки» 0:4 (В.Павлюк (а.г), І.Тригуба, І.Твардовський, І.Проць).

В неділю, 2 лютого, відбулись решта матчів групового етапу турніру. В групі «А» команда «За Україну» поступилась хлопцям з команди «Лісники-1» 0:2 (П.Адамович, О.Ярема); в останньому матчі в групі завдяки безгольовій нічиї між командами «Лісники-1» - «Ветерани» останні залишились за бортом фінальної стадії турніру, пропустивши вперед «За Україну» та «Лісники-1». В цій групі було анульовано результати ігор за участю команди «Мечищів», оскільки вона на матчі в неділю не прибула.

Напруженими й бідними на взяття воріт були цього ігрового дня поєдинки в групі «В». Матчі «Хатки»-«Надрічне» та «Лисоня»-«Лісники-2» закінчи-лись «всуху» - 0:0. У матчах «Вільховець»-«Лісники-2», «Хатки»-«Вільховець» та «Надрічне»-«Лисоня» вболівальники стали свідками лише одного забитого м’яча: перемоги святкували «Лісники-2» (В.Бойко), «Хатки» (С.Червін) та «Надрічне» (Т.Костів) відповідно. За результатами ігор дві путівки до фінальної стадії вибороли «Хатки» та «Лісники-2».

Згідно Регламенту змагань фінальні матчі відбулися 9 лютого. Спочатку на льодово-болотяну ковзанку грати в міні-футбол вийшли друзі суперники з однієї футбольної команди - ФК «Лісники», які на турнірі утворили дві команди: «Лісники-1» та «Лісники-2». Справжня боротьба в цьому матчі тривала до першого взяття воріт. В підсумку перша команда впевнено перемогла – 4:0 (О.Ярема, А.Янюк, І.Швець, О.Пастух).

В іншому півфіналі розігралась справжня драма. «Хатки» та «За Україну» «воювали» до останнього, виявивши переможця лише в післяматчевій лотереї. Після першого сухого нічийного рахунку в дебюті другого тайму Денис Мострянський вивів «За Україну» вперед. Справа йшла до мінімальної перемоги хлопців із «За України», коли за кілька миттєвостей до свистка арбітра Степан Червін ледь не з середини поля вразив «шістку» воріт суперника – 1:1. Дві додаткові 5-хвилинки пройшли в «запеклих боях», та найголовніше чекало вболівальників в післяматчевих «пенальті». Дива воротарської майстерності творили А.Гарас і Т.Дзюб, але Фортуна посміхнулась команді «За Україну» - 3:4.

Ще одну «драму на чотири акти з епілогом хепі-ендом» зіграли «Хатки» у матчі за третє місце, де мірялись силами з командою «Лісники-2». І хоча на груповій стадії «Хатки» 4:0 здолали суперника, та тут переможця визначили футбольні «буліти». Обмінявшись взяттям воріт в першому таймі (І.Гарас – О.Бучок), обидві команди, маючи безліч шансів на взяття воріт, довели матч до футбольної лотереї. Цього разу «Хатки» святкували вікторію 3:2, виборовши 3-тє місце.

А окрасою турніру став фінальний матч. Хлопці, що представляли команду «Лісники-1», аж з п’ятої спроби таки здолали прокляття фіналу (двічі вони поступились у фіналі, виступаючи під назвою «Уніка» (2012, 2013) і двічі – під назвою «Лісники» (2010, 2011)), перемігши, і цілком заслужено, надзвичайно вперту команду «За Україну». Все «найсмачніше» в цьому матчі відбулося в другому таймі. Тарас Гринкевич вивів «За Україну» вперед вже в його дебюті. Та недовго переможні марші грали на честь «За України», адже через кілька хвилин паритет відновив О.Ярема. А масну крапку в матчі і в турнірі поставив І.Швець, який своїм забитим м’ячем встановив остаточний рахунок матчу – 2:1 на користь «Лісники-1».

Нагородження проводили Н.Колодка, голова Районної федерації футболу, В.Савочка, директор БРЦФЗН «Спорт для всіх» і головний суддя змагань С.Жеребецький. Найкращим бомбардиром турніру став гравець з команди «Лісники-1» О.Ярема. Кращим воротарем визнано Т.Дзюба з команди «За Україну». Перші чотири команди отримали конверти з грошовими винагородами, трійка призерів – грамоти. Команда-переможець отримала з рук голови Районної федерації футболу Н.Колодки ще й головний трофей – перехідний Кубок зі світлиною того, чиїй пам’яті присвячено й щороку проводиться турнір, та кубок на вічне зберігання як переможець турніру 2014 року.

P.S. Прикро, але факт: турнір проігнорувала місцева влада та лідери політичних партій. Здається, що їх прагнення до перезавантаження влади аж ніяк не стосується покращення фізичного здоров’я населення та заохочення молоді і не тільки до здорового способу життя та занять фізичною культурою та спортом. А так би цього хотілося...

Футбол: Турнір, що претендує стати традицією

8 і 9 лютого Котів став місцем проведення другого зимового турніру з футболу на призи Бережанського ВЗГ «Агрокультура Тернопіль», який спільно організували та провели Котівська сільська рада, головний спонсор турніру - ВЗГ «Агрокультура Тернопіль» за сприяння Районної федерації футболу та БРЦФЗН «Спорт для всіх».

8 команд були об’єднані в дві групи. За результатами групового етапу з групи «А» боротьбу за найвищі місця продовжили сільські футбольні колективи з Котова та Божикова, а з групи «В» - з Куропатник та Саранчук.

У першому півфінальному матчі Куропатники перемогли 2:1 Божиків. Сусіди-суперники з Котова та Саранчук - в іншій півфінальній парі – на двох забили аж 7 м’ячів, але більшість з них (шість) влетіла у ворота команди з Саранчук.

Знову зливу забитих м’ячів побачили глядачі в матчі за участю команди з Саранчук, яка змагалась за третє місце з хлопцями з Божикова. І знову шість м’ячів пропустили Саранчуки, підсолодивши гірку пілюлю поразки голом престижу.

А фінальний матч турніру звів двох непримиримих суперників – Котів та Куропатники. Активні дії двох команд засвідчили більший відсоток реалізації з боку гостей з Куропатник, які тричі вразили ворота господарів турніру, залишивши свої на замку.

Усі учасники турніру отримали від спонсора по футбольному м’ячу та грамоти за участь в турнірі від голови Котівської сільської ради. Найкращим гравцем турніру визнано Т.Семенця з Котова. Кращим воротарем став М.Пирог з Куропатник. Найбільше автографів у воротах суперників залишив і звання кращого бомбардира отримав І.Тригуба з Божикова. Усі номінанти в окремих категоріях нагороджені грамотами та грошовими призами. Команди-призери (Котів і Божиків) та переможець турніру (Куропатники) отримали кубки.

Дуже сподіваємося, що турнір в Котові стане традицією, й інші голови сільських рад візьмуть за приклад починання голови Котівської сільради І.Осадци, який розуміє, що молодь – майбутнє села та держави – потребує уваги, а спорт на селі – неодмінна складова культурного й соціального життя громади.

Степан Жеребецький

Блоги

Шановні користувачі, розділ БЛОГИ знаходиться на стадії реалізації.
Завітайте будь-ласка пізніше!

Крамниця