Про намір ТОВ “Компанія “Еко-Інвест” здійснити перегляд діючих тарифів на вивезення твердих побутових відходів з 1 березня 2022 р.

Міському голові Бережанської МТГ

Ростиславу Бортнику

Директору ТОВ “Компанія “Еко-Інвест”

Олегу Валову


Згідно повідомлення ТОВ “Компанія “Еко-Інвест” від 03.02.2022 року, опублікованого на сайті Бережанської міської ради за адресою: https://cutt.ly/rOKcjMV, Компанія планує здійснити перегляд діючих тарифів на вивіз ТПВ з 1 березня 2022 року, надавши структуру планово-економічно обґрунтованого тарифу на послугу по вивезенню ТПВ. Для прийняття рішення виконкомом міської ради — варто врахувати деякі моменти, які будуть озвучені в даному листі.

Згідно листа № 37 від 14.Х11.2018 року від ТОВ “Компанія “Еко-Інвест”, поданого на розгляд виконкому Бережанської МР, тарифи на вивіз ТПВ для населення “необхідно збільшити на 86 відсотків”. За дивним збігом розрахунків, кількість жителів, які не заключили договори на вивіз ТПВ, становить також 86,9 відсотка. Це витікає з 10-го аргументу додатку №2 учасників публічного Громадського обговорення проекту рішення виконкому Бережанської М.Р., що відбулося 04.01.2019 р. в м. Бережани. Замість того, щоб вирішувати питання охоплення договорами на вивіз ТПВ тих жителів і підприємців, які продукують сміття, але не проводять оплати за надані послуги, Бережанська міська рада пішла підвищенням тарифів добросовісним законослухняним платникам, зробивши їх “без вини винуватими”. Дана ситуація знову має мати місце при затвердженні нових тарифів! Цю ситуацію можна було би спрогнозувати, коли було прийнято рішення виконкому Бережанської МР № 205 від 23.07.2021 року “Про затвердженню норм надання послуг з вивезення побутових відходів на території Бережанської МТГ”.

Така ж ситуація складається з “Рекомендованими нормами” надання послуг з вивезенням ТПВ у житлових будинках, підприємствах, установах та організаціях Бережанської МТГ. Жителі м.Бережани не можуть проводити оплату за “рекомендовані норми”, а лише за фактично надані послуги. Для цього потрібно провести вимірювання кількості ТПВ (пункт 2 “Правил визначення норм надання послуг з вивезенням ТПВ” - Наказ № 259 від 30.07.2010 року Міністерства ЖКГ України). При збільшенні норм на вивіз ТПВ, відповідно будуть знову збільшені тарифи законослухняним громадянам м.Бережани!

Парадоксально те, що жителів міста щорічно зменшується. Якщо в 2013 році було 20.722 особи, то в 2020 — 17.430 осіб. Тенденція зменшення жителів міста продовжується. Якщо звернутися до результатів голосування місцевих виборів восени 2020 року, то ми бачимо, що проголосувало не більше 40% виборців. Звичайні підрахунки мешканців мікрорайону “Східний” показує, що близько 30% жителів знаходиться на постійних або тимчасових роботах за межами України. Крім цього, “в структурі планово-економічно обґрунтованого тарифу на послуги по вивозу ТПВ” зовсім не проводиться аналіз, які втрати несе Компанія “Еко-Інвест” від відсутності заключення договорів на вивіз ТПВ великої частини жителів м Бережани та комерційних структур, боржників, що могло би компенсувати частину затрат, а можливо, і повністю.

В листопаді-грудні 2021 року формувався бюджет Бережанської МТГ. Екологічна ситуація в м. Бережанах вимагала від міського голови Бортника Р.Б., разом з директором ТОВ “Еко-Інвест” Валовим О.В., для вирішення цієї проблеми — віднайти кошти на створення екологічної інспекції, муніципальної екологічної поліції, тощо. На даний момент це питання залишається відкритим...

При розгляді питання по затвердженню тарифів на вивіз ТПВ міській раді, при наявності економічного, фінансового та бухгалтерського відділів, варто було б попередньо провести перевірку (аудит) достовірності інформації планово-економічно обґрунтованого тарифу на послуги по вивозу ТПВ, наданої ТОВ Компанії “Еко-Інвест”.

Вартує також звернути увагу на виконання Договору від 27.08.2010 року про надання послуг ТОВ “Компанія “Еко-Інвест”. Так, в пункті 22-7 “Виконавець зобов’язаний до кінця 2010 р. облаштувати контейнерні майданчики”, але за 11 років цей пункт не був виконаний! Контролери в кількості 3-х осіб, згідно пункту 17, практично відсутні, і їх вартує замінити екологічною інспекцією (муніципальною екологічною поліцією) з більшими правами, про що було сказано вище. Бажано міському голові разом з директором ТОВ “Компанія “Еко-Інвест” провести збори голів ОСББ, та громадські слухання по ситуації з збором та вивозом ТПВ.

В'ячеслав СТАРОЩУК