В пам’ять про загиблих журналістів

 

Щороку в третю п’ятницю вересня відзначається День пам’яті українських журналістів. За роки незалежності в Україні загинуло понад 70 журналістів. На жаль, обставини смертей більшості журналістів залишаються невідомими, частину з них списали на самогубства, так само прізвища вбивць та змовників здебільшого не розкриті.

Георгій Гонгадзе, Павло Шеремета, Вадим Бойко, Ігор Александров, Вадим Комаров та багато інших журналістів було вбито через правду, яку вони несли в народ.

Вбивство Георгія Гонгадзе, яке відбулось 16 вересня 2000 року, найбільше вплинуло на народ. Тоді безліч людей вийшло на протести проти влади та вимагали чесного розслідування обставин смерті журналіста “Української правди”. Найбільшого розголосу ця справа набула в тому числі через касетний скандал, коли були оприлюднені касети, на яких президент Леонід Кучма давав розпорядження відправити Георгія назад у Грузію.

В пам’ять про Георгія Гонгадзе та всіх загиблих журналістів 17 вересня у Бережанах, звідки родом дружина Георгія – Мирослава Гонгадзе, відбулось віче-реквієм. Зі спогадами про інтерв’ю з Георгієм виступив Василь Бич. Важливи були слова Володимира Якиміва, який наголосив, що потрібно відстоювати правду та, що погрози журналістам регулярно поступають і сьогодні. Також отці відправили панахиду за журналістами, які загинули при виконанні професійних обов’язків.

Роксана Савків

Від редакції: Дякуємо Відділ культури, туризму та релігій Бережанської міської ради за організацію.