До чого готується Кремль?

  Сьогодні з новою силою спалахнули дискусії про війну з Росією, яка начебто «розпочнеться ось-ось». Занепокоєння додають щоденні повідомлення на цю тему у пресі, супутникові фото ешелонів з російською бронетехнікою, детальні схеми розташування довкола наших кордонів путінських військ, яких начебто накопичилося 100 тисяч. А ще — звістки про приховану мобілізацію російських резервістів, які нібито мають утримувати захоплені території України.
  На додачу — відкриті заяви-погрози з Кремля, коментарі високопосадовців (у тому числі — іноземних) про те, що наступати росіяни можуть відразу по зимових святах і робитимуть це одночасно у трьох напрямках… Чи достатньо підстав для тривоги? А може, йдеться лише про нагнітання психозу, сіяння паніки з боку Москви — аби вивести нас із рівноваги і у своїх геополітичних, економічних інтересах шантажувати й Європу?
  Президент Росії хоче показати, що у нього є всі засоби, достатні для швидкого нападу на Україну і окупації значної частини її територій.
  Цього не можна недооцінювати. Українська держава має вжити всіх заходів, насамперед з інформування населення — з тим, щоб люди знали, як поводитися у момент воєнної тривоги й інших ситуацій, пов’язаних із військовою агресією. Особливо, коли йдеться про можливе застосування військово-повітряних сил, ракет тощо.
  Але не менш важливим є внутрішній фронт, адже ворог перед початком активних бойових дій однозначно намагатиметься розкачати ситуацію в державі, щоб мінімізувати можливість організованого опору. І тут підуть в хід всі наявні засоби: пряма агентура Кремля, «корисні ідіоти», готові завжди побунтувати, якщо є фінансовий інтерес, ну й звісно як без сучасних інформаційних атак.
  Більшість експертів сходяться в одному: Росія не готова нести значні фінансові втрати від військових дій проти України і не погодиться на тривалу окупацію, утримання та відбудову завойованих територій. Ціль Кремля –завдати відчутних втрат і на переговорах змусити владу України піти на максимальні поступки. І якщо українці продемонструють північним сусідам, що такий план не досягне своїх цілей – ніякого вторгнення не відбудеться.