„Життя – театр, а люди в ньому – актори”. Цей Шекспірівський постулат як ніщо інше є надто доречним як для способу нашого життя в цілому, так і для тих, для кого сам театр став життям.
Недарма так уклалося, що на підтвердження вічності і неповторності театрального мистецтва – носія духовності і таланту – ми з окриленим піднесенням відзначаємо Міжнародний день театру.
Театр незримо і назавжди увійшов у наше життя, завоювавши провідні позиції.Театр – це дивний світ, у якому існує своя мова. Осягаючи її, ми пізнаємо мистецтво людей, які створюють виставу: драматурга, що пише п’єсу і готує сценарій, композитора, який створює музику, режисера, художника, артистів, музикантів, диригентів, концертмейстерів і багатьох, багатьох інших...Як тільки ми зрозуміємо цю мову, навчимося дивитись та бачити, слухати й чути, навчимося дзвінко плескати в долоні, віддячуючи артистам, та багатьом іншим речам, – це буде означати, що ми стали театральними глядачами. А це так важливо! Адже театр оживає тоді, коли у нього є глядачі: розумні, чутливі, виховані, одним словом талановиті.
Бути глядачем – також мистецтво: глядач – перший помічник акторів. Приходячи у театр, ви купляєте театральну програмку. Цей невеличкий клаптик паперу – результат клопіткої довготривалої праці під назвою – вистава. Коли ми зазирнемо в неї, то побачимо, що для того, щоб створити це диво театральної майстерності, потрібно використати роботу багатьох людей, застосувати різні жанри і види мистецтва.
Як ви дивитесь на те, щоб помандрувати з цією програмкою по чарівному світу театрального мистецтва? Коли ви згодні - відвідуйте заходи, що проводить Будинок творчості школярів. Ви отримаєте багато задоволення та станете частиною світу під назвою – Театр!
Олена Різник