Бережани – рідне місто!

 
15 березня 2012 року в Бережанському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Бережани – рідне місто!».
Вона є спільним проектом Бережанської міської ради, краєзнавчого музею, міського товариства Асоціації філателістів України та міського клубу «Колекціонер». Захід приурочено 482-ій річниці надання Бережанам магдебурзького права. 
 
   
 
Представлено дві експозиції: колекцію поштових конвертів (31 примірник) «Місто Бережани в іменах», яка відзначена срібною медаллю ХІІ Національної філателістичної виставки «Укрфілексп–2011» в Одесі (представив Олег Поливко), та 71 календарик 1997-2012 років на бережанську тематику (виставив Володимир Рубінович).
 
 
 
Ведучий заходу, старший науковий співробітник краєзнавчого музею Микола Проців у вступному слові сказав: «Нинішньою невеличкою виставкою «Бережани – рідне місто!» ми ставили собі за мету вирішення невеличких завдань:
1. Відзначити цю дату в історії Бережан, яка змінила його статус як населеного пункту: із села ми стали містом (згідно Магдебурзького права)!
2. Ще раз усім нагадати про місто, в якому ми живемо: представникам влади, політичних партій, громадських організацій, керівникам установ, учням і студентам. Сьогодні ми це зробимо мовою календариків із видами нашого міста та конвертів із зображенням відомих особистостей, які жили, працювали, бували, народились у Бережанах.
3. Ми хотіли показати людей, які проживають в нашому місті. Сьогодні такої уваги удостоїлись автори виставки: Олег Поливко і Володимир Рубінович».
На відкриття завітали депутати міської ради на чолі з міським головою Володимиром Музичкою, який і відкрив захід. Виступили Олег Поливко, Володимир Рубінович, депутат районної ради Ірина Колодка, керівник Бережанської філії кредитної спілки «Вигода» Марія Футерко.
 
 
 
Експерти проекту «Книга рекордів Бережан» Микола Проців і Алла Соколовська вручили Володимиру Рубіновичу свідоцтво про занесення в «Книгу рекордів Бережан» за найбільшу колекцію календариків на бережанську тематику. Присутні отримали буклет із текстом грамоти про надання магдебурзького права Бережанам (переклад Миколи Пересади) та інформацією про виставку, виданий за підтримки громадського діяча і політика Руслана Кулика. 
Б.І.