З 16 по 18 березня 2012 року в Бережанському краєзнавчому музеї відбувся Традиційний турнір із шашок-64 пам’яті Василя Іванишина.
Віддати шану одному з найкращих шашкістів Тернопільщини та продемонструвати свою майстерність у Бережани приїхали кращі спортсмени з Києва, Вінниці, Тернополя, Теребовлянського, Підгаєцького та Бережанського районів. Загальна кількість учасників турніру склала 22 шашкіста. Серед них: 3 майстри спорту, 5 кандидатів в майстри спорту, шашкісти з першим, другим, третім та четвертим розрядами.
Наймолодшим учасником змагань став представник з Вінниччини Ціхановський Петро – 7 років, а найстаршим – 72 річний Станіслав Соляр із села Жуків Бережанського району.
Самі ж змагання пройшли у безкомпромісній боротьбі, а інтрига щодо переможців зберігалась до останнього туру.
Отож, переможцем турніру “А” став майстер спорту Лапін Вадим з Києва. Друге місце посів теж представник Києва Колін Олександр, а третю сходинку зайняв Турчин Тарас із с. Ласківці Теребовлянського району. Слободний Андрій з Бережан зайняв 5-у сходинку, пропустивши перед собою Яблонського Пантелеймона з Тернополя.
Переможцем турніру “Б” став Петро Онишкевич (3 р-д), з с. Лиса Підгаєцького р-ну, який виконав норму 2-го розряду. 2 місце посів Іван Драган (1 р-д) із с. Надрічне. 3 місце в Станіслава Соляра (2 р-д) із с. Жуків.
Кожен учасник турніру нагороджений сувенірами, а переможці – грошовими преміями та цінними призами, наданими Русланом Куликом і БМГО «Рідне місто».
Захід відбувся завдяки багатьом небайдужим до розвитку інтелектуальних ігор на Бережанщині.
Організацією Турніру займалися: Андрій Слободний, Володимир Савочка (Бережанський районний центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”), Олександр Улан (який був ще й головним суддею). У суддівську колегію входили також: Володимир Савочка, Володимир Онанко та Іван Драган.
За можливість провести Всеукраїнський турнір у Бережанах організатори дякують: бережанцю Руслану Кулику – громадському і політичному діячеві, Володимиру Якиміву – голові БМГО «Рідне місто», підприємцям Роману Механіку і Василю Коліснику, Бережанському краєзнавчому музею (директор Надія Голод), Музею книги (директор Лілія Зінчук), Бережанській міській раді (голова Володимир Музичка), Молодіжному Порталу (керівник Алла Соколовська), кафе-ресторану «Стара Фортеця», ТОВ «МегаКом», годинниковому майстрові Мар'яну (з Універмагу), Надії Волинець – вченому секретарю ДІАЗ та усім учасникам Турніру!
Василь Іванишин народився 29 грудня 1943 р. в м. Городенка Івано-Франківської області, там закінчив середню школу, відслужив в армії, два роки працював вантажником, але обдарування привело в Косівське училище декоративно-прикладного мистецтва; диплом з відзнакою став перепусткою до Львівського державного інституту декоративного мистецтва (1972-1977 рр.), після закінчення якого В.Іванишин став художником Бережанського склозаводу, через півроку - старшим художником, через два - художником І категорії, а з вересня 1984 р. - головний художником. на 57 році великий маестро і шашкіст Василь Іванишин раптово пішов з життя...
Три дні, з 16 по 18 березня, які ми провели за шашковими баталіями в місті Бережани, у приміщенні краєзнавчого музею старовинної ратуші, запам’ятаються на все життя. Три дні стіл прогинався від різноманітного печива, напоїв, кави та чаю. Як зазначив Вадим Лапін, мс із Києва, що з подібною гостинністю він зустрічається вперше за своє спортивне життя і ніде, де б він не був, подібного, як це було в старовинних Бережанах, не зустрічав…
Шкода, що приходиться покидати славетні Бережани і їхати до своїх домівок. Впевнений, що ще не раз шашки, годинники і суперники, та й прекрасні столи і крісла будуть снитися. Це просто диво, та й годі!
І ще раз дякуємо Вам, дорогі земляки, за цю чудову насолоду відчути чудовий і незабутній запах спортивної боротьби. Невеличкий недолік – хіба що для форми, можна побажати трішки краще помешкання в готелі.
Спасибі і тисячу раз – спасибі!
З повагою – Ваш земляк із села Баранівка тарас Турчин і вся приїжджа команда з Тернополя.
О, шашки, добре, що ви є –
Без вас життя було б не гоже,
Приїхать кожен знову зможе,
Щоби віддать шашкам своє.
Дай Боже щастя і здоров’я
І всього кращого в житті,
І музи шашок на путі!